пошук  
версія для друку
08.05.2006

У Росії зростають ксенофобні настрої

   

Близько 12% росіян беззастережно підтримують гасло "Росія для росіян". Саме такими є результати соціологічного опитування аналітичного центру Юрія Левади.

За результатами дослідження, дане гасло "в розумних межах" підтримують близько 40% опитаних громадян РФ, а 24% ставляться до нього швидше негативно, вважаючи його проявом "справжнього фашизму".

Експерти також зазначають, що ворожість стосовно приїжджих з країн Кавказу та Середньої Азії відчувають 26% опитаних. У 18% респондентів ці мігранти викликають роздратування.

Варто зазначити, що і раніше соціологи спостерігали зростання ворожого ставлення до мігрантів у російському суспільстві. Так, за даними Всеросійського Центру Вивчення Громадсьої Думки, у квітні 2005 року кожен другий росіянин погоджувався, що мігранти заповняють дефіцит низькокваліфікованої та низькооплачуваної робочої сили, а в листопаді минулого року так думало тільки 37% опитаних.

Крім того, за даними опитування, котре проводилося в листопаді (2005 рік), того ж таки Центру Вивчення Громадської Думки, серед проблем, які найбільше турбують жителів столиці - велике число приїжджих. Це питання поряд із проблемами вуличної злочинності та зростаючих цін на комунальні послуги хвилює 36-38% усіх жителів Москви.

www.korespondent.net  (за матеріалами NEWSru.com, РБК)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори