пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
28.05.2006 | Галина Терещук
Кримінально-виконавча система
джерело: www.radiosvoboda.ua

Прокуратура Львівської області підтвердила факт зловживання з боку адміністрації колонії №30 у Львові.

   

Львів, 26 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Львівська обласна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом зловживань з боку адміністрації 30 колонії у Львові. 13 травня 27 в’язнів завдали собі тілесних ушкоджень на знак протесту щодо порушення умов їхнього утримання у тюрмі. Як стверджували Радіо Свобода самі засуджені, вони перерізали собі вени. .За словами заступника прокурора області, адміністрація колонії перевищувала службове становище, зловживала своїми повноваженнями. Володимир Гураль заявив, що комісія прокуратури завершила свою роботу і встановила:

“Є проблеми очевидні, зокрема, матеріально-побутове забезпечення в колонії ненормальне, не відповідає елементарним нормам. Усі засуджені в цьому одностайні. Під час перевірки було безпідставне накладення стягнення і виявлено, коли адміністрація не притягувала до відповідальності”.

Режиму у колонії не існувало, зазначив прокурор. Одних в’язнів безпідставно карали, а на інших, до яких необхідно було застосувати покарання,навпаки, закривали очі. Слідчі прокуратури з’ясовують, чому саме адміністрація порушувала свої обов’язки, чи в’язні давали їм хабарі. Протести у колонії розпочались через жахливі умови утримання засуджених, погане харчування і зловживання адміністрації - такий результат перевірки комісії прокуратури.

Начальник обласного управління виконання покарань на Львівщині Василь Ільницький має вжити відповідні заходи щодо посадовців 30 колонії. Самі ж засуджені, які 13 травня порізали собі вени, заявляють, що до них адміністрація застосовувала фізичну силу, а взимку вони сиділи голодні.

Заступник прокурора області Володимир Гураль повідомив, що спеціальна комісія перевіряє і Сокальську тюрму, де, за висловлюванням в»язнів, їх жорстоко побили омоновці. Такий факт, каже прокурор, не підтвердився.

Ще одну кримінальну справу щодо зловживань службовим становищем начальником слідчого ізолятора №1 у Львові Василем Романишином зараз розглядає Галицький суд Львова. Василя Романишина звинувачують у перевищенні повноважень уже його підлеглі: офіцери і лікарі СІЗО. До слова, розгляд цієї справи перебуває під особистим контролем дружини Президента.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль