пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200614
29.05.2006

Білоруських правозахисників намагаються ліквідувати

   

Міністерство юстиції Білорусії звернулося до Верховного суду країни з позовною заявою, в якій вимагає призупинити діяльність правозахисної організації – Білоруського Гельсінкського комітету («БГК»), повідомляє в понеділок видання "Газета".

У заяві вказується, що причиною для подібної вимоги послужив той факт, що «протягом тривалого часу республіканське громадське об’єднання «БГК» систематично порушує чинне законодавство Республіки Білорусія і власний статут».

Зокрема, правозахисникам закидають те, що під час парламентських виборів у жовтні 2004 року «у порушення виборчого законодавства даним громадським об’єднанням під виглядом своїх членів як спостерігачів на виборчі дільниці направлялися особи, які не були на той момент членами цього об’єднання».

Крім того, в заяві вказується, що комітетом допущені грубі порушення податкового законодавства. За фактом податкових перевірок були виявлені серйозні недоплати в бюджет. У результаті цього у відношенні РГО «БГК» були застосовані економічні санкції на суму понад 155 мільйонів білоруських рублів (близько 75 тисяч доларів). У позові відзначається, що заборгованість по платежах у бюджет дотепер не погашена.

На думку заступника голови Білоруського Гельсінкського комітету Олега Гулака, комітет намагаються закрити, щоб відомстити за критику недавніх президентських виборів у країні, внаслідок яких Олександр Лукашенко був переобраний на третій строк. У ході моніторингу виборів «БГК» виявив величезну кількість порушень виборчого законодавства.

Гулак підкреслив, що в грудні 2005 року «БГК» успішно пройшов перереєстрацію в Мін’юсті, і тоді ніяких претензій до правозахисникам не було пред’явлено.

Наш інформ.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори