пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.06.2006
Впровадження норм європейського права

Україна підписала два протоколи до Конвенції про права людини і біомедицину в галузі біомедичних досліджень

   

У ході робочого візиту в Страсбург Міністр юстиції Сергій Головатий підписав від імені України два додаткових протоколи до Конвенції Ради Європи про права людини і біомедицині в галузі біомедичних досліджень:  Додатковий протокол щодо трансплантації органів і тканин людського походження (CETS №186), і  Додатковий протокол в області біомедичних досліджень (CETS №195).

Як повідомили у прес-службі Міністерства юстиції, Додатковий протокол до Конвенції про права людини і біомедицині, що стосується трансплантації органів і тканин людського походження, з’явився 24 січня 2002 року й набув чинності 1 травня 2006 року. За станом на кінець червня поточного року цей протокол ратифікували 13 держав, ще 5 його підписали. Протокол визначає й гарантує права донорів органів і тканин, а також осіб, якою органи й тканини пересаджуються.

Додатковий протокол до Конвенції про права людини і біомедицині в галузі біомедичних досліджень з’явився 25 січня 2005 року й ще не набув чинності. За станом на кінець червня поточного року його ратифікували 18 держав, ще 2 його підписали. Метою цього протоколу є визначення й гарантування основних прав у сфері біомедичних досліджень, зокрема, прав осіб, що приймають участь у таких дослідженнях.

На сьогодні Україна ратифікувала 52 конвенції Ради Європи й підписала ще 37.

27.06.2006

Наш інформ.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль