пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200619
30.06.2006

Європейський суд з прав людини виніс рішення проти України

   

Відповідно до повідомлення Європейського суду, у травні 1999 року в офісі приватного нотаріуса Олександра Пантелеенка, 1960 року народження, був зроблений обшук, тому що Пантелеєнко підозрювався в зловживанні повноваженнями й підробці офіційних документів.

Пантелеєнко звернувся до суду з вимогою виплатити йому компенсацію у зв’язку з незаконністю обшуку.

Під час розгляду, що тривало до 2002 року, Чернігівська районна психоневрологічна лікарня надала суду інформацію про проходження Пантелеєнком лікування від психічного розладу.

Пантелеєнко звернувся в Європейський суд по правах людини зі скаргою на порушення його права на повагу особистого й сімейного життя, права на презумпцію невинуватості й права на ефективний судовий захист.

Європейський суд визнав порушення прав позивача, і поставив за обов’язок Україні виплатити йому 2,315 тис. євро за матеріальний, і 3 тис. євро за нематеріальний збиток.

Також Європейський суд по правах людини поставив ще виплатити 3 українцям 1,3 тис. євро за невиконання рішень українських судів по їхніх справах.

Про це сказано в повідомленні Європейського суду.

Відповідно до повідомлення, жителька Херсона Світлана Мурашова, 1960 року народження, житель Хмельницького Володимир Волосюк, 1942 року народження, і житель Києва Анатолій Жмак, 1950 року народження, звернулися в Європейський суд по правах людини зі скаргами на невиконання рішень українських судів по їхніх справах.

Позивачі скаржилися на порушення їхніх прав на чесний судовий розгляд, крім того, Мурашова й Волосюк скаржилися на порушення їхніх прав на захист власності.

Мурашова також скаржилася на порушення її права на ефективний судовий захист.

Європейський суд визнав порушення прав позивачів і поставив за обов’язок Україні виплатити Мурашовой 800 євро й Жмаку 500 євро за нематеріальний збиток.

Наш інформ.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори