пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.07.2006
Доступ до інформації

Українські чиновники вирішили, що громадяни не мають права звертатися до Президента!

   

Протягом кампанії "Для друку!", яку проводить Альянс «Майдан» і яка спрямована на припинення використання державними органами незаконних грифів обмеженого доступу до документів та на розсекречення відповідних документів ми бачили багато. Такого ми ще не бачили.

З нижченаведеного документу випливає, що Секретаріят Президента України (до речі, взагалі неконституційний і позазаконний орган) вважає, що (увага!) громадяни не мають права звертатися до Президента! No comment, читайте самі. А ми обіцяємо продовження історії, котра не буде безкінечною, навіть якщо цього хочуть чиновники. Разом – переможемо!

***

Секретаріат Президента України

Гарбарю В.В.

Шановний Вікторе Васильовичу!

У зв’язку з Вашим інформаційним запитом за дорученням Президента України повідомляємо, що з метою забезпечення доступності, гласності й відкритості правової інформації для юридичних і фізичних осіб утворено Єдиний державний реєстр нормативних актів, до якого включаються усі акти Президента України, закони та інші нормативно-правові акти. Організацію комплексу заходів, пов’язаних із забезпеченням доступу юридичних та фізичних осіб до цього Реєстру, наданням їм правової інформації покладено на Міністерство юстиції України.

Порядком ведення Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів та користування ним, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 року № 376, передбачено, зокрема, що юридичні і фізичні особи можуть одержати копії еталонних текстів нормативно-правових актів з інформаційного фонду Реєстру на електронних чи паперових носіях шляхом звернення до адміністратора Реєстру або безпосереднього санкціонованого доступу до інформаційного фонду Реєстру.

При цьому слід ураховувати, що відповідно до статті 34 Конституції України та статті 37 Закону України "Про інформацію" не підлягають обов’язковому наданню для ознайомлення за інформаційними запитами, зокрема, офіційні документи, які містять у собі інформацію, визнану у встановленому порядку державною таємницею, конфіденційну інформацію та інформацію, що не підлягає розголошенню згідно з іншими законодавчими

Для ознайомлення в разі потреби з актами глави держави іншими нормативно-правовими актами, виданими з обмежувальними гриф ми з Законом України "Про державну таємницю" необхідно мати відповідний допуск.

Наголошуємо й на тому, що відповідно до статті 32 Закону України «Про інформацію» громадянинові надано право звертатися з інформаційними запитами до державних органів, а не до глави держави.

Зазначаємо також, що за дорученням Президента України В.Ющенка в інтересах удосконалення нормативно правового регулювання у сфері забезпечення прозорості та відкритості діяльності глави держави, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, недопущення безпідставного обмеження реалізації права громадян на доступ до інформації Кабінетом Міністрів України з урахуванням положень міжнародно-правових актів, світового досвіду здійснюється підготовка відповідних пропозицій щодо внесення змін до законодавства, яке регулює відносини  інформаційній сфері.

У Секретаріаті Президента України з урахуванням вимог законодавства  проводиться постійна робота з метою недопущення неправомірного обмеження доступу до актів глави держави.

Просимо прийняти наші вибачення за затримку з наданням Вам відповіді, що сталося з технічних причин.

Перший заступник Глави Секретаріату Президента України І.Васюник


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль