пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
12.07.2006
Хроніка
джерело: maidan.org.ua

Лутьєва засудили на 8 років

   

Сьогодні Севастопольський Апеляційний суд під головування судді Євгена Солов’ява оголосив рішення у справі головного редактора «Евпаторийской недели» Володимира Лутьєва.

Як сказано у рішенні суду, Володимир Лутьєв засуджений до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд також ухвалив рішення про стягнення з журналіста на користь позивача – Миколи Котляревського – компенсації 100 тисяч гривень.

Після оголошення вироку Лутьєв заявив, що подаватиме апеляційну скаргу до Верховного суду України, бо нинішнє судове рішення вважає замовним.

Сам позивач не був присутній під час виголошення судового рішення, оскільки знаходиться у розшуку, на нього заведено дві карні справи.

На початку листопада 2002 року журналіста було заарештовано за підозрою в організації вбивства депутата ВР Криму Миколи Котляревського.

Судовий справи тягнувся декілька років, у 2003 році після протестів журналістських організацій та уповноваженої з прав людини суд звільнив Лутьєва на підписку про невиїзд, однак у травні 2005 році його знову взяли під варту. Весь цей час Лутьєв перебував за ґратами. Чимало експертів та юристів заявляли про замовний характер справи, спрямований проти журналіста, який викривав у своїй газеті зловживання правоохоронних органів.
Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль