пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
14.07.2006
Свобода вираження поглядів
джерело: www.imi.org.ua

В Україні знов нападають на журналістів - моніторинг ІМІ

   

Як свідчить моніторинг Інституту масової інформації, у червні сталося декілька дуже тривожних злочинів проти журналістів. Серйозне занепокоєння викликає напад на журналіста Сергія Яновського у Херсоні. Напад, який мав на меті спробу вбивства журналіста засвідчує рівень незахищеності українських журналістів, що займаються гострими та резонансними темами. Традиційно правоохоронці не змогли «по гарячим слідам» розслідувати цю справу., і станом на сьогодні злочинці не знайдені.

Так само непокоїть і напад на фотооператора Андрія Авдошина у Харкові, фактично напад на нього є спробою перешкодити виконувати журналісту свої професійні обов’язки. Запрошений на сесію Харківської обласної ради депутат Верховної Ради Дмитро Шенцев напав на журналіста, фотокора агентств "Assocіated Press", "ІТАР-ТАРС", "Photolenta" Андрія Авдошина та побив його. Журналіст подав скаргу до міліції. Загалом у червні було зафіксовано 4 напади на журналістів, що є високим показником після помаранчевої революції.

Серед позитивних тенденцій – судове рішення на користь журналіста Юрія Чумака (журнал «Права людини»). Позов був поданий до Президента України за бездіяльність через не реагування глави держави на журналістські запити і був задоволений судом, що є позитивним прецедентом для українського правосуддя.

Барометр

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль