пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200620
15.07.2006
джерело: www.imi.org.ua

В Україні знов нападають на журналістів – моніторинг ІМІ

   

Як свідчить моніторинг Інституту масової інформації, у червні сталося декілька дуже тривожних злочинів проти журналістів. Серйозне занепокоєння викликає напад на журналіста Сергія Яновського у Херсоні. Напад, який мав на меті спробу вбивства журналіста засвідчує рівень незахищеності українських журналістів, що займаються гострими та резонансними темами. Традиційно правоохоронці не змогли «по гарячим слідам» розслідувати цю справу., і станом на сьогодні злочинці не знайдені.
Так само непокоїть і напад на фотооператора Андрія Авдошина у Харкові, фактично напад на нього є спробою перешкодити виконувати журналісту свої професійні обов’язки. Запрошений на сесію Харківської обласної ради депутат Верховної Ради Дмитро Шенцев напав на журналіста, фотокора агентств «Assocіated Press», «ІТАР-ТАРС», «Photolenta» Андрія Авдошина та побив його. Журналіст подав скаргу до міліції. Загалом у червні було зафіксовано 4 напади на журналістів, що є високим показником після помаранчевої революції.
Серед позитивних тенденцій – судове рішення на користь журналіста Юрія Чумака (журнал «Права людини»). Позов був поданий до Президента України за бездіяльність через не реагування глави держави на журналістські запити і був задоволений судом, що є позитивним прецедентом для українського правосуддя.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль