пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
17.07.2006

Конкурс досліджень про особливості дотримання прав людини в вашому регіоні

   

Українська Гельсінська спілка з прав людини реалізує проект «Регіональні аспекти дотримання прав людини в Україні». Проект реалізується за фінансової підтримки Швейцарського агентства розвитку та співпраці Посольства Швейцарії в Україні.

Проект спрямований на дослідження регіональних особливостей реалізації й дотримання прав людини та основних свобод в Україні, визначення їх ймовірних причин та можливих наслідків для країни.

Багато правозахисних організацій цього року розробили звіти про дотримання прав людини та основних свобод в Україні у своєму регіоні та володіють великою інформації про порушення прав і свобод у їх регіоні.

УГСПЛ оголошує конкурс досліджень про особливості дотримання прав і свобод в вашому регіоні в 2005-2006 роках. Кінцева дата надсилання досліджень – 15 серпня 2006 року. Максимальний обсяг дослідження – 5 сторінок (формат А4, шрифт Times New Roman, 12).

Під час дослідження основна увага буде приділятися питанням реалізації та дотримання:

·  соціально-економічних прав;
·  права на мирні зібрання;
·  свободи слова;
·  права на доступ до інформації;
·  права на свободу релігій та віросповідання;
·  права на безпечне довкілля;

Крім того, особливу увагу отримає питання діяльності правоохоронних органів, а також вивчення питання про дотримання прав мовних меншин у регіонах.

Дослідження повинно показати позитивні та негативні особливості дотримання прав і свобод саме у вашому регіоні, обґрунтування таких особливостей та їхні можливі наслідки. При дослідженні доцільно відповісти на такі питання:

·  які права і свободи викликають найбільшу соціальну напруженість у вашому регіоні;

·  які права і свободи порушуються найбільш брутально у вашому регіоні у порівнянні з іншими регіонами країни, з чим це пов’язано;

·  які права і свободи дотримуються найкраще у вашому регіоні чи щодо яких прав є позитивний прогрес; які дії влади призвели до цього.

Регіони особливої уваги: Луганська, Харківська, Чернігівська області, АРК Крим, Херсонська область, Донецька область, Львівська область, Рівненська область, Закарпатська область, Вінницька область. Проте конкурс не обмежуються виключно цими регіонами.

Наприкінці серпня УГСПЛ планує провести круглий стіл за участю правозахисників, експертів, науковців, політиків, представників влади та преси, присвячений представленню дослідження про регіональні аспекти дотримання прав людини та вплив цих особливостей на ситуацію в країні, а також можливі шляхи подолання цих проблем. До участі в круглому столі будуть запрошені автори надісланих досліджень.

Окремі дослідження також будуть опубліковані в збірнику, присвяченому регіональним особливостям дотримання прав і свобод.

УГСПЛ сплатить гонорар авторам досліджень, що увійдуть до збірника.

Щодо будь-яких питань з реалізації цього проекту просимо контактувати з Володимиром Яворським, УГСПЛ за тел. (044) 417 41 18 або електронною поштою [email protected]. Повна інформація про проект в Інтернеті: http://www.helsinki.org.ua/index.php?r=36.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль