пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
19.07.2006 | Юрій Чумак, учасник Школи, активіст «Порозуміння»
У недержавних організаціях

Четверта школа з виборчого права відбулась у Феодосії

   

4 – 11 липня 2006 р. у Феодосії відбулась Четверта літня школа з виборчого права, що проводилась в межах проекту «Сприяння організації виборів в Україні», за підтримки Агентства з міжнародного розвитку США (USAID).

Понад 50 молодих людей з усієї України – студенти, представники громадських організацій, науковці, що цікавляться питаннями права та виборів, – взяли участь у лекційному курсі та круглих столах, семінарах і практичних заняттях Школи.

Як зазначив при відкритті Літньої школи один з її організаторів – народний депутат України ІІ-го скликання, експерт з виборчого права Володимир Ковтунець, цьогорічна Школа є найбільш представницькою серед всіх, що були проведені в Україні в рамках проекту. І не тільки за контингентом учасників, але й по викладацькому складу. Достатньо зазначити, що  перед слухачами виступили такі визнані професіонали, як професор права В. Кампо, члени ЦВК М. Ставнійчук та А. Магера, професор соціології П. Жук, експерт з питань виборчого законодавства С. Кальченко, голова Фонду «Демократичні ініціативи» І. Кучерів, професор Канзаського університету Е. Херрон, міський голова м. Дебальцеве (Донецька обл.) А. Бондарчук, політологи Є. Жеребецький та А. Романюк, експерт з виборчих питань О. Барабаш та інші фахові спеціалісти в галузі права і виборчого законодавства.

Особливістю Школи було те, що заняття проводились у демократичному, плюралістичному дусі, коли всі учасники – і викладачі, і слухачі – мали можливість висловити власну думку з будь-якого питання, обмінятися досвідом, обговорити важливі чинники виборчого права.

В рамках проведення багатоденного тренінгу було організовано обрання кращого учня Літньої школи з виборчого права, яке проводилось у відповідності з механізмом, визначеним Законом України «Про вибори народних депутатів України». Були утворені власні ЦВК, Адміністративний суд та зареєстровано 2 «політичні партії» – «Шанс» та «Порозуміння», лідери яких і взяли участь в інсценованих виборчих перегонах. Проводилась політична агітація, дебати між партійними керманичами, соціологічні опитування та, навіть, місцевий екзітпол. За підсумками голосування, що відбулося в останній день проведення Школи, найкращим учнем було визнано провідника «Порозуміння», молодого аспіранта одного з київських вузів Сергія Зайцева.

Крім того, наприкінці вчення було проведено тестування, за підсумками якого всі слухачі отримали з рук голови ЦВК Ярослава Давидовича та керівника Проекту Яреми Бачинського свідоцтва про успішне навчання у Літній школі з виборчого права.

Молоді люди роз’їхалися по рідним місцям із новим багажем знань, умінь та навичок, маючи адреси нових друзів та однодумців. Хочеться вірити, що, як би не розпорядилась доля, до лав яких політичних сил не потрапили б у майбутньому слухачі Школи, вони, пригадавши все, чому навчались у Феодосії, завжди матимуть можливість використати свій шанс на порозуміння. І наступні вибори відбуватимуться в Україні тільки за нормами закону і права.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль