пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
23.07.2006
Доступ до інформації
джерело: www.korespondent.net

У Польщі оприлюднять списки агентів комуністичних спецслужб

   

22 Липня 2006  Польський сейм прийняв закон, відповідно до якого в Польщі будуть опубліковані списки агентів комуністичних спецслужб.

Через три місяці після набрання чинності нового закону про люстрацію Інститут національної пам’яті Польщі буде зобов’язаний опублікувати список всіх наявних в архівах агентів комуністичних спецслужб.

Як повідомляє з Варшави "Радіо Свобода", проти цього виступили тільки депутати-посткомуністи. "Що ж це буде? Жодної презумпції невинності. Як людина зможе захищатися після того, як її ім’я вже буде опубліковано! ", - заявив Ришард Каліш з Союзу лівих демократів.

Відповідно до закону, роботодавець одержує право розірвати трудову угоду з працівником, якщо факт його співпраці в минулому з комуністичними спецслужбами буде офіційно підтверджений. Крім того, значно розширюється перелік посад, вступаючи на котрі необхідно буде заповнювати так звану люстраційну заяву - тепер це повинні будуть робити, серед інших, також представники органів самоврядування, дипломати, викладачі вузів, журналісти, нотаріуси.

Кореспондент.net  (за матеріалами NEWSru.com)


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль