пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200620
24.07.2006
джерело: www.korespondent.net

У Польщі оприлюднять списки агентів комуністичних спецслужб

   

22 Липня 2006 Польський сейм прийняв закон, відповідно до якого в Польщі будуть опубліковані списки агентів комуністичних спецслужб.
Через три місяці після набрання чинності нового закону про люстрацію Інститут національної пам’яті Польщі буде зобов’язаний опублікувати список всіх наявних в архівах агентів комуністичних спецслужб.
Як повідомляє з Варшави «Радіо Свобода», проти цього виступили тільки депутати-посткомуністи. «Що ж це буде? Жодної презумпції невинуватості. Як людина зможе захищатися після того, як її ім’я вже буде опубліковано!», – заявив Ришард Каліш з Союзу лівих демократів.
Відповідно до закону, роботодавець одержує право розірвати трудову угоду з працівником, якщо факт його співпраці в минулому з комуністичними спецслужбами буде офіційно підтверджений. Крім того, значно розширюється перелік посад, вступаючи на котрі необхідно буде заповнювати так звану люстраційну заяву – тепер це повинні будуть робити, серед інших, також представники органів самоврядування, дипломати, викладачі вузів, журналісти, нотаріуси.
Кореспондент.net (за матеріалами NEWSru.com)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль