пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
28.07.2006
Вісті з пострадянських країн
джерело: www.unian.net

Влада Білорусі не дозволила опозиції відзначити День незалежності 27 липня.

   

"Ми подали заявки на проведення демонстрацій у Мінську та інших містах, але дозволу не отримали. А від нелегальних заходів цього дня ми відмовилися. По-перше, на них не бояться приходити тільки активісти, по-друге, будуть арешти, а це дезорганізовуватиме всю нашу роботу", - повідомив в інтерв`ю "Газете" лідер об`єднаної білоруської опозиції Олександр Мілінкевич.

При цьому він підкреслив, що його товариші не мають наміру відмовлятися від вуличних методів боротьби, в чому "Лукашенко переконається вже цією осені".

Як відзначає видання, нерішучість опозиції можна пояснити репресивними діями властей стосовно до противників О.Лукашенка. Зокрема, 16 липня на 10 діб був заарештований керівник Об`єднаної громадянської партії Олександра Лебедько. А 26 липня стався інцидент з О.Мілінкевичем і його дружиною та прес-секретарем. Їх затримали на дві години, але потім відпустили. "Це був захід психологічної дії, зокрема перед демонстраціями 27 липня", - вважає О.Мілінкевич.

27 липня 1990 року Верховна Рада республіки прийняла Декларацію про суверенітет БРСР. За підсумками референдуму 1996 року головним святом у країні стало 3 липня - день звільнення Мінська від німецько-фашистських загарбників. Відтоді 27 липня противники О.Лукашенка щороку проводили акції протесту по всій Білорусі.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль