пошук  
версія для друку
04.08.2006
джерело: www.helsinki.org.ua

Парламент приступив до розгляду питання суддів КСУ і спробував увічнити політреформу

   

У Верховній Раді України почалась процедура призначення суддів Конституційного Суду України.
Голова парламентського Комітету з питань правової політики Євгеній Кушнарьов відзначив, що його Комітет розглянув усі 11 внесені кандидатури.
Нагадаємо, що процедура голосування за суддів Конституційного Суду буде проходити шляхом таємного голосування, що почнеться після виступу всіх кандидатів.

Також парламент прийняв законопроект № 1253, яким забороняється Конституційному суду переглядати останні зміни до Конституції. Абсурдність цього закону очевидна, оскільки Конституційний суд користується у своїй діяльності Конституцією України. Конституцією визначено вичерпну юрисдикцію суду. І законом вона не може змінюватися. Проект подали соціалісти.

Цим парламент ще раз підтвердив свою професійну нездатність, правову безграмотність та неповагу до судової гілки влади в особі Конституційного суду України.

Крім того, парламентарі внесли зміни до закону про Конституційний суд, скасувавши одномісячний термін приведення до присяги суддів КСУ, чим законодавчо закріпили примху Верховної Ради України за власним бажанням відкладати присягу. Фактично цим увічнюється практика парламенту блокувати роботу КС через не прийняття присяги суддів.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори