пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.08.2006 | Олександр Хоруженко
Політика і права людини

Urbi et orbi

   

 

Президенту України Віктору Ющенку,

засобам масової інформації,

політичним партіям та громадським організаціям

 

 

 Заява

У зв’язку з напруженою політичною ситуацією, а особливо рішенням Президента Віктора Ющенка від 3 серпня 2006 р. призначити на посаду прем’єр-міністра України лідера Партії регіонів Віктора Януковича, вважаю неприпустимим для себе моє подальше перебування на посаді начальника обласного управління з питань внутрішньої політики, так як це несумісне з моїми політичними та морально-етичними цінностями.

Це першочергова і основна причина.

Більше того, моральний клімат в самій обласній державній адміністрації нагадує війну нервів, на мою думку, за подальше позиціонування керівництва в процесі формування парламентської коаліції, що безумовно впливає на зміст та інтенсивність роботи нашого управління, яке є по суті ідеологічним управлінням і повинно тримати генеральну лінію від президента  до найменшого районного центру. Особисто я є жорстким противником т.зв. «антикризової коаліції», бо стиль та метод її формування ( і головне цінності, які вона  сповідує і буде намагатися впроваджувати в життя) є далекими від тих, яких нагально потребує країна для свого подальшого розвитку.

Також я негативно поставився до публічного схвалення головою облдержадміністрації Ніною Гаркавою цієї коаліції на чолі з прем’єр-міністром Віктором Януковичем за участю фракцій ПРУ, СПУ та КПУ. Почали з’являтися перші фільтри в інформаційних звітах, що складаються управлінням з питань внутрішньої політики і відправляються в Секретаріат Президента. Наприклад, аналітичний звіт про суспільно-політичну ситуацію в Сумській області і прогнозовані наслідки від будь-яких дій президента (розпуск парламенту чи призначення на посаду прем’єра Віктора Януковича) від 25 липня цього року, що пішов у відділ політичного аналізу Секретаріату Президента напередодні проведення загальнонаціонального «круглого столу» переписувався декілька разів. Причому в кабінеті голови адміністрації прибрали інформацію про масові звільнення на СМНВО ім. Фрунзе і про можливі акції протесту; про акцію «Голос громади», в ході якої створення коаліції під Януковича тільки критикували; була прибрана інформація про заяву Охтирської, Великописарівської, Лебединської та Липоводолинської районних рад на сесії обласної ради V скликання про низькі закупівельні ціни на молоко; не пішла інформація і про конфлікт на АТЗТ «Сумський фарфоровий завод». Навіть інформація про неодноразову підтримку головою облдержадміністрації щодо створення коаліції під Віктора Януковича була викреслена чи то самою Ніною Миколаївною, чи її помічником Ларисою Кравченко – це вже немає значення.  В результаті, текст аналітичної довідки був перероблений і пішов в Секретаріат за підписом заст. голови державної адміністрації Олександра Цупра, а не Олега Медуниці та моїм підписом, як це завжди робилося.

Протягом останніх двох тижнів на мою адресу було висунуто декілька ультимативних вимог з проханням піти з цієї посади з різних формальних і надуманих причин.

Все це не сприяє подальшій командній роботі в ім’я тих цінностей, що проголошувалися Вами на сумському Майдані перед 70-тисячним натовпом жителів області напередодні 2 туру виборів в листопаді 2004 р. Вважаю, що зараз відбувається масовий відкат від даних обіцянок, відмова від реформ багатьох галузей суспільного і державного життя, профанація ідеї боротьби з корупцією та того, що на високих державних посадах будуть працювати чесні та високоморальні люди.

Тому вчора, 3 серпня 2006 р. я написав заяву на ім’я голови державної адміністрації в Сумській області Ніни Гаркової заяву з проханням звільнити мене з посади начальника управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації за власним бажанням.

Начальник  управління з питань внутрішньої політики 

Сумської облдержадміністрації

Хоруженко О.О.

4 серпня 2006 р. 


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль