пошук  
версія для друку
17.08.2006
джерело: www.helsinki.org.ua

Перевірка на відповідність

   

Відтепер проекти законів, інших нормативно-правових актів, а також тих, на які поширюється вимога держреєстрації, підлягатимуть експертизі на відповідність Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Відповідні накази підписав Міністр юстиції Роман Зварич. Таку експертизу здійснюватимуть у рамках виконання Закону України „Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та постанови Кабінету Міністрів про заходи щодо реалізації цього Закону. Про це повідомив сьогодні на нараді за участю представників підрозділів центрального апарату Мін’юсту Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Юрій Зайцев.

За словами Юрія Зайцева, таку експертизу буде здійснювати Національне бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини та територіальні органи Мін’юсту.

Для здійснення цієї експертизи 15 серпня цього року Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини затвердив відповідні методичні рекомендації. Експертиза буде проводитися у два етапи. Перший етап, який називається „перевірка на належність", полягає у перевірці того, чи предмет регулювання нормативного акта стосується прав і свобод людини, гарантованих Конвенцією. Якщо питання, які регулюються документом, стосуються зазначених прав і свобод, то акт проходить другий етап процедури, який називається „перевірка на відповідність". Під час цього етапу фахівці перевірятимуть, чи відповідає нормативний акт положенням Конвенції та практиці Європейського суду з прав людини. Висновок щодо відповідності проекту нормативно–правового акту Конвенції буде включено до Висновку Міністерства юстиції за результатами здійснення правової експертизи.

Урядовий уповноважений наголосив, що Європейський суд все частіше констатує порушення Україною Європейської конвенції з прав людини. Такі порушення, зокрема, пов’язані з тим, що певні національні нормативні акти суперечать вимогам Конвенції і, таким чином, є джерелом її системного порушення. Запобіжним заходом таких порушень покликана стати ця експертиза.

Юрій Зайцев також повідомив, що з вересня цього року буде організоване систематичне навчання працівників центрального апарату і територіальних підрозділів Мін’юсту та інших державних органів щодо перевірки нормативних актів на відповідність Конвенції.
Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль