пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
18.08.2006 | Ольга Гончарова

Мінюст відмінив цензуру в Інтернеті?

   

Сьогодні електронні видання http://www.maidan.org.ua/static/news/2006/1155893185.html, http://obozrevatel.com.ua/news/2006/8/18/131051.htm, повідомили, що за інформацією газети «Комерсант-Україна» Міністерство юстиції скасувало наказ Держкомзв’язку про обов’язковий моніторинг інтернет-трафіку в мережах провайдерів, які обслуговують держоргани (наказ Держкомзв’язку №122 від 17.06 2002 р.). Таким чином, спецслужби, що ініціювали свого часу ухвалення зазначеного документа, були позбавлені можливості легально відстежувати листування користувачів електронною поштою і їхню статистику за відвідуваністю інтернет-сайтів.

«Так, цей наказ скасований і документи відіслані в Мінтранс, який може опротестувати це рішення протягом десяти днів», – розповів один із співробітників міністерства. За даними «Комерсанта», рішення Мінюсту датоване 4 серпня.

Але при перевірці законодавчої бази України, розміщеної на сайті Верховної Ради, з’ясувалося, що ніякі зміни до наказу Державного комітету зв’язку від 17.06.2002 з. № 122 не внесені.

Нагадуємо, що Міністерство юстиції України у відповідь на звернення Інтернет Асоціації України з приводу законності видання цього наказу повідомило, що вони вважають цей наказ цілком законним, а пізніше, 23 листопада 2005 року, у відповідь на звернення Української Гельсінкської спілки з прав людини з того самого приводу, визнало його незаконним.

У листі повідомляється, що «… стосовно питання скасування наказу Державного комітету зв’язку від 17.06.2002 р. № 122 зазначаємо, що  Мінюст листом від 13.10.2005 року № 37229-24 запропонував Міністерству транспорту і зв’язку у 5-тиденний термін визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету зв’язку та інформатизації від 17.06.2002 р. № 122

У разі не приведення вказаного наказу у відповідність до чинного законодавства, Мінюст обіцяв розпочати процедуру скасування рішення про державну реєстрацію зазначеного нормативно-правового акту згідно з Порядком скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів, занесених до державного реєстру, який затверджений наказом Мін’юсту України від 31.07. 2000 року № 32/5. Повний текст відповіді доступний на сайті УГСПЛ: http//www.helsinki.org.ua/index.php&id=1132741095.

І все ж таки на сьогодні наказ № 122 не скасований!

Але чому у ЗМІ знову з’являється інформація стосовно скасування цього наказу? На нашу думку, це просто чиновні ігри або намагання повідомити «гарячу» інформацію журналістам.

За даними Держкомстату, об’єм ринку комп’ютерного зв’язку на Україні в 2005 році склав 1 млрд грн. Як свідчать дані Мінтрансу, на Україні послуги з передачі даних і доступу в інтернет надають близько 500 компаній.

Нагадаємо, що Державний комітет зв’язку і інформатизації прийняв 17 червня 2002 року наказ №122, який зобов’язував всіх інтернет-провайдерів, що надають свої послуги держорганам, встановити на своїй мережі і за власний рахунок устаткування для моніторингу. За даними держдепартаменту зв’язку і інформатизації Мінтрансу, ці умови виконали «Укртелеком» (у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Львівській, Одеській областях і в АР Крим), «Голден телеком», «Адамант», «Ситі Нет», «Лакі Нет», «Укрсат», «ЕлВісті», «Глобал Юкрейн», «Інфоком».

 

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль