MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Я сказав росіянам на блокпосту, що їду на Азовсталь’ Нацгвардійця РФ судитимуть за сексуальне насильство щодо викраденого чоловіка Війна з темрявою. Підсумки тижняРосія створила ‘всепроникну атмосферу страху’ на ТОТ‘Суди’ над полоненими: у ‘ДНР’ до тривалого ув’язнення засудили десятьох ‘азовців’Навіщо?Мілітариzовані: Росія посилює діяльність ‘Юнармії’ у КримуНе визнавати ‘фарс Кремля’Росіяни викрали з Енергодара двох братів, що працювали на ЗАЕС, — їх шукають рідніЯк наука опирається тиранії. Дайджест російських протестівВійна проти пам’яті — як росіяни руйнують пам’ятники та меморіали в Україні Після деокупації Київщини правоохоронці виявили 1590 тіл Україна має відомості про 550 000 воєнних злочинцівХарківщина: під ударом — історія, релігія, мистецтвоРозстріляв українського військовополоненого на ЗапоріжжіМКС видав ордери на арешт двох російських генералівВ эвакуацию я поехал в одних штанах, сапогах, курточке и с документамиПолітика надання грошової або гуманітарної допомоги жертвам воєнних злочинів Відсутність права і міжнародного контролю — що відбувається в російському полоні з українськими цивільними?Правила обробки і захисту персональних даних у базах даних, володільцем якої є громадська організація «Харківська правозахисна група»

Декларація про наміри Харківської робочої групи МТПЛ–УС

04.09.2006   

У зв’язку з тим, що до нас постійно звертаються громадяни за правовою до­помогою в медичних питаннях, Харківська робоча група МТПЛ–УС вирішила роз­ширити коло своїх робочих завдань.

Враховуючи те, що медична галузь в Україні жодним чином не реформована, дуже погано фінансується, внаслідок цього не виконує свої обов’язки,

Враховуючи велику зацікавленість народу України (згідно соцопитуванням) в поліпшенні медичної допомоги,

Виходячи з того, що кожна владна структура, а також політики, що були обрані в ВР за партійними списками, не вважають реформування медичної галузі першочерговим завданням,

Харківська робоча група МТПЛ-УС  пропонує створити громадські наглядові ради при обласних управліннях охорони здоров’я, обласних лікарнях, центральних районних лікарнях, у військкоматах з наступними напрямками роботи:

 

·  Інформування широкої  громадськості про стан медичної галузі, гро­шо­ві витрати, зміни до законодавства.

·  Відстеження рівня доступності населення до медичної допомоги в місті і області, сприяння зближенню таких можливостей в місті та селі.

·  „Європейській Україні – європейський рівень медичної допомоги” – втілення цього гасла в життя шляхом впливу на всі гілки влади.

·   Створення правових засад шляхом змін до діючого законодавства для створення умов взаємовідповідальності лікарів і хворих  в новій системі охоро­ни здоров’я.

·  Як кінцева мета: зміна законодавства України про охорону здоров’я. Як поточна мета – дотримання  медичними закладами чинних „Основ медичного за­ко­нодавства України”, відповідних статей „Закону України про працю”, „Про інформацію „ тощо.

·  Захист лікарів від адміністративного тиску, незаконних грошових зисків; захист пра­цівників „Швидкої допомоги” від професійних ризиків, поліпшення умов їх праці, підвищення зарплати в зв’язку з багатостороннім і часто несподіваним ризиком, доведення зарплатні  цім робітникам до світових стандартів.

·  Ознайомлення медичної громадськості з правами пацієнтів та  світовими стандартами у цієї галузі.

·  Відстеження порушень медичного законодавства в армії, недопущення призову до лав Збройних Сил України  хворих юнаків, забезпечення кваліфікованою медичною допомогою та якісними ліками військовослужбовців Збройних Сил України. Інформування громадськості про вирішення цих питань.

·  Відстеження порушень медичного законодавства в закритих закладах (місцях позбавлення волі, психіатричних лікарнях тощо). У необхідності наполягати на змінах у чинному законо­давстві.

·  Відстеження наявності і коштовності ліків і можливості доступу до них пацієнтів.

 

Першочерговим завданням правового регулювання системи медичної допомоги є розробка і прийняття  Закону України „Про обов’язкове медичне страхування”, „ Про створення системи лікарсь­ких кас”, скасування Закону України „Про затвердження Порядку обігу наркотичних засобів, психо­тропних речовин та  прекурсорів в державних і комунальних закладах охорони здоров’я України” як такого, що не відповідає стану здоров’я громадян України.

 Поділитися