пошук  
версія для друку
15.09.2006 | Ольга Гончарова

Національна комісія з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі стурбована можливістю введення кримінальної відповідальності за наклеп

   

Національна комісія з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі, яка створена при Президенті України (див. - Указ Президента № 493/2006 від 6 червня 2006 року), стурбована можливістю введення кримінальної відповідальності за наклеп.

Про це сказано в повідомленні прес-служби Президента з посиланням на загальне засідання Нацкомісії й Національної ради з телебачення й радіомовлення.

Члени Нацкомісії підкреслили, що в 2001 році Україна відмовилася від кримінальної відповідальності за наклеп, прийнявши Кримінальний кодекс, який відповідав рекомендаціям Ради Європи, і виразили впевненість, що поновлення такої відповідальності стане серйозним кроком назад на шляху до забезпечення свободи вираження поглядів.

Національна комісія вважає, що такий підхід суперечить стандартам свободи слова, тому що є надмірним способом захисту проти порушення права особи на честь і достоїнство.

Нацкомісія підкреслює, що введення такої норми суперечить практиці Європейського суду по правах людини, стандартам Ради Європи й Організації з безпеки й співробітництва в Європі.

У зв’язку із цим, Національна комісія призвала ініціатора законопроекту відкликати його, а Верховну Раду і її комітети не підтримувати цей або інші подібні законопроекти.

У випадку прийняття парламентом закону про введення кримінальної відповідальності за наклеп, Нацкомісія буде рекомендувати Президентові використати стосовно нього право вето.

15 вересня 2006

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори