пошук  
версія для друку
26.10.2006 | Юрій Чумак

Громадські ініціативи у Чугуєві втілюються у життя

   

У рамках проекту працював громадський інформаційно-аналітичний центр, що збирав соціально значиму інформацію з найбільш насущних для чугуївської громади проблем. 10 вересня було проведено соціологічне опитування у 4-х різних районах м. Чугуєва: Центр, «Авіатор», «Башкирівка» та «Дружба». 

На загальному засіданні «Громадського центру «ДУМА» за підсумками збору та систематизації інформації з найбільш актуальних для чугуївської громади проблем, визначили по 3 пріоритетні для кожного з 4-х районів питання. На підставі цього було підготовлене колективне звернення до міського виконавчого комітету з проханням сприяти у вирішенні найбільш актуальних для громади проблем.

В отриманій відповіді міститься стисла інформація щодо того, як виконавчий комітет та його відділи намагаються вирішити ці гострі питання. Зокрема, щодо проблем центру Чугуєва, надано такі відомості:

1. Роз’яснено необхідність затвердження економічно обґрунтованих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які, на думку виконкому, повинні забезпечити досягнення компромісу між виробниками і споживачами послуг.

2. Проблема вуличної торгівлі. Міська рада, виконавчий комітет та робоча група для усунення та запобігання виникнення стихійної торгівлі в місті, продовжують роботу по впровадженню Програми розвитку ринків та ліквідації місць стихійної торгівлі в Чугуєві.

Відділ споживчого ринку виконкому щорічно в серпні, перед початком нового навчального року організовує шкільні базари. Враховуючи розвинуту мережу об’єктів торгівлі в місті, та прийнятті рішення щодо ліквідації вуличної торгівлі, в 2006 році планувалось не організовувати такі базари. Але, на прохання мешканців громади виконком змушений був організовувати такий базар терміном 15 днів на території парку «Комсомольський». В парку «Слави» торгівля здійснюється тільки під час проведення масових міських заходів (9 травня).

3. Транспортне обслуговування по маршруту АС «Чугуїв» – «Харків» здійснює приватний підприємець Сапелкін, який став переможцем конкурсу на перевезення пасажирів в Чугуївській райдержадміністрації. Скарги з приводу якості надаваних послуг на цьому  маршруті передаються для розгляду в Чугуївську райдержадміністрацію…

Зрозуміло, що одними лише колективними зверненнями не можна вирішити нагальних проблем будь-якої місцевості. На сьогодні більшість членів громади ще не знають механізмів впливу на місцеву владу, не знайомі з її структурою й регламентом. Невдоволення владою, яке іноді накопичується в суспільстві, що накладається на невміння громади конструктивно висловлювати свої вимоги, може згодом знаходити форму соціально небезпечних протестів.

Однак, досвід такої конструктивної взаємодії між громадськими активістами та виконавчим органом місцевого самоврядування надає надію на те, що спільними зусиллями влади й громади можна вирішити багато питань. Аби для цього було взаємне прагнення.

Як повідомив на конференції керівник проекту Сергій Рогозін, за підсумками його реалізації видадуть спеціальну брошуру. Вона буде поширена в неурядових організаціях, місцевих органах влади та органах місцевого самоврядування Харківської області та серед громадських активістів.

А сам «Громадський центр «ДУМА» у найближчому майбутньому планується переформувати, перетворивши на неурядову громадську організацію.

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори