пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
26.10.2006
Політика і права людини
джерело: pravda.com.ua

Тараса Зеленяка будуть судити при всіх

   

Суд Совєтського району Новосибірська відхилив 20 клопотань підсудного українця Тараса Зеленяка, якого обвинувачують у розпалюванні національної ворожнечі через інтернет.

За версією слідства, Зеленяк розмістив на одному з українських інтернет-форумів повідомлення, в яких містилися висловлення «кацапи», «москалі» та інші, що ображають національну гідність росіян, повідомляє Газета.ру.

«Треба розрізняти думку й інформацію», – не погодився Зеленяк з обвинувальним висновком.

На засіданні суду, що відбулося у четвер, 26 жовтня, адвокат Зеленяка Володимир Мельников вимагав у судді зробити судовий процес закритим від преси. Однак суддя Алла Гараєва не задовольнила вимогу захисту.

Крім того, суддя відхилила й інші 20 клопотань підсудного, вирішивши, що вони є претензіями до слідства.

У клопотаннях Зеленяк вказував на те, що не погоджується з результатами проведених психіатричної і лінгвістичної експертиз. Зеленяк також заявив, що стенограма першого допиту виконана з неточностями.

Суддя Гараєва визнала клопотання Зеленяка аналізом слідчих дій і порекомендувала йому використовувати їх у суперечках сторін, що призначені на середину листопада.

Як відомо, 36-річного Зеленяка судять за те, що він на українських інтернет-форумах висловлював думку про «природну перевагу українців» і закликав вивезти всіх кацапів на Нову землю як націю «дебілів і виродків».

У випадку визнання обвинувачуваного винним, йому загрожує 2 роки позбавлення волі.

26.10.2006


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль