пошук  
версія для друку
27.10.2006 | Ольга Гончарова

У Сиктивкарі вшанували пам’ять жертв політичних репресій

   

26 жовтня в місті Сиктивкарі (Республіка Комі, РФ) відбувся вечір «Запалимо поминальну свічу». Вечір почався із прочитання вірша Ганни Ахматової «Реквієм», демонстрації фотографій тридцятих років і картин художника, який був в’язнем ГУЛАГу, Миколи Гетьмана й виступу бардів. Про це повідомила фіно-угорська агенція «Коміінформ» http://www.ugraina.org/news/read/1960.htm?PHPSESSID=eea2dbcabc336375bebf70fb157b2f08

На поминальному вечорі відбулася презентація першої частини восьмого тому видання «Мартиролог». Головний редактор і голова фонду «Покаяння» Михайло Рогачов розповів, що до цього тому увійшло дослідження «Ухт-Печорский лагерь: страницы истории» за редакцією ухтинского історика Ганни Канєвої, списки ув’язнених воркутинського відділення УПЛ, а також нариси про в’язнів ухтпечтабору.

Михайло Рогачов представив ще одну книгу «Записки ссыльного или не знаем своей вины» литовського автора Альгирдаса Ионо Шеренаса. Ця книга являє собою спогади автора, і була видана після його смерті. Він жив у Комі й збирав матеріал про репресованих литовців.

Ще одне видання «Заручники часу» присвячено дітям репресованих батьків у період 1930-1956 року, які теж перебували у таборах. У брошурі надані відомості про життя дітей репресованих батьків, фотографії, деякі архівні документи, короткий перелік найбільш інформативних документів по цій темі.
Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори