пошук  
версія для друку
27.10.2006 | Юрій Чумак, ХПГ

Якщо є суспільний інтерес – наклепу немає. У Великобританії

   

Згідно з рішенням Палати лордів, тепер з журналістів, що працюють у Великобританії, не можна буде стягнути компенсацію, якщо вони підійшли відповідально до своєї роботи, а оприлюднений ними матеріал становить суспільний інтерес. ЗМІ не можуть бути оштрафовані навіть у тому випадку, якщо позивачам удасться довести, що інформація не відповідає дійсності.

Таким чином, Палата лордів витлумачила букву закону, розглядаючи апеляцію європейського підрозділу газети «The Wall Street Journal» на рішення Високого суду (High Court), який до того задовольнив позов саудівського мільярдера Мухаммеда Джамиля (Mohammad Jameel). Спочатку Високий суд, а потім і апеляційна інстанція, визнали обґрунтованим вимогу мільярдера, що просив оштрафувати газету на 40 тисяч фунтів (близько 70 тисяч доларів). Саме в таку суму позивач оцінив збиток від опублікованої в 2002 році статті. У ній говорилося про те, що саудівські влади на вимогу Сполучених Штатів проводять перевірку рахунків банку, у якому зберігалися гроші родини Джамиля. За даними видання, американці підозрювали банк у підтримці тероризму. Джамиль вважав, що ця інформація зашкодила його діловій репутації.

У рішенні Палати лордів говориться про те, що ця стаття становить суспільний інтерес, а тому не підпадає під законодавство про наклеп.

У Великобританії склалася прецедентна судова практика, тому це рішення, що повністю відповідає нормам, закладеним Європейською конвенцією з прав людини та основних свобод в галузі свободи вираження поглядів, буде використовуватись британськими судами як юридичний дороговказ у майбутньому.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори