пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
03.11.2006
Жертви політичних репресій
джерело: www.korrespondent.net

Президент Латвії відмовляється оприлюднити імена колишніх агентів КДБ

   

Президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга відмовляється проголошувати виправлення до закону "Про збереження і використання документів КДБ і встановлення факту співробітництва осіб із КДБ", згідно яким з 1 березня 2007 року планується оприлюднити імена колишніх агентів КДБ.

Про це повідомила прес-секретар президента Айва Розенберга.

Президент повертає закон на розгляд уже втретє. На її думку, перелік імен агентів без вказівки специфіки їхнього співробітництва з КДБ може поставити під загрозу недоторканність особистого життя і фізичну безпеку цих людей. Виправлення до закону передбачають публікацію імен екс-агентів КДБ у газеті Latvijas vеstnesis із вказівкою імені, по батькові, прізвища агента, дати народження, часу і місця вербування.

При повторному розгляді законопроекту за виправлення проголосувало 53 депутата, проти були 25, а семеро утрималися. У президента з’явилася можливість повернути виправлення на розгляд, тому що в новій їхній редакції була змінена дата публікації.

З 1953 по 1991 рік із КДБ співпрацювали близько 24 000 чоловік. Велика частина картотеки була вивезена в Москву, і зараз латвійська частина "мішків КДБ" містить інформацію про 4 500 агентах, що діяли в 1980-і роки.

За матеріалами Rus.delfi.lv

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль