пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.11.2006
Право на охорону здоров’я
джерело: www.zik.com.ua

Громадські організації Львівщини ініціюють рух проти тотальної вакцинації

   

Громадські організації Львівщини пропонують винести на громадське обговорення із залученням медиків та правознавців питання щодо вакцинації дітей, обов’язковий характер якої порушує конституційні права та свободи громадян. Про це йшлося сьогодні, 21 листопада, на прес-конференції з цього приводу, яку організували ВГО «Наша Україна» та ГО «Рух опору».

«Законодавство, з одного боку, передбачає добровільність щеплень, з іншого – забороняє приймати до дитячих установ дітей, які не мають щеплень згідно з графіком. Це суперечить Конституції. Це протиріччя має бути усунено шляхом внесення змін в законодавство», – зазначив керівник громадського центру ВГО «Наша Україна» Юрій Антоняк.

Свою активність члени громадських організацій пояснюють збільшенням кількості звернень від громадян про примусовий характер щеплень. «Відсутня інформація про наслідки, які можуть виникнути внаслідок вакцинації. У школах щеплення проводять в примусовому порядку. Більше того, у випадку виникнення ускладнень медики не несуть за це відповідальності і відмовляються реєструвати ускладнення як результат щеплення. Немає перспективи щодо судового розгляду таких справ через корпоративну солідарність медиків», – в один голос наголошували учасники прес-конференції.

Вони пропонують скасувати положення про обов’язковий характер щеплень, розгорнути широку кампанію з інформування батьків про наслідки вакцинації, з огляду на покази дозволити батькам самостійно визначатися щодо доцільності вакцинопрофілактики, а також посилити контроль над якістю вакцин, які завозяться в Україну.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль