пошук  
версія для друку
24.11.2006
джерело: www.pravda.com.ua

Білоруські активісти закликають Віктора Ющенка публічно засудити сьогоднішній режим Білорусії

   

Низка відомих у Білорусії діячів культури, правозахисників та опозиційних політиків закликають президента Віктора Ющенка стати на захист громадянського суспільства та демократичних інститутів у Білорусії. Про це йдеться у відкритому листі білоруських активістів до президента України.

"Виходячи з ваших чисельних заяв, в яких ви взяли на себе відповідальність сприяти розвитку демократії в усьому світі, допомагати націям, які ще не позбулись від авторитарних методів правління, а також виходячи з вашої відданості ідеалам Майдану, ми закликаємо вас публічно засудити сьогоднішній режим Білорусії", - зазначається у зверненні.

Також підписанти закликають Ющенка "приєднатися до санкцій, запроваджених європейськими країнами й заборонити в’їзд в Україну білоруським чиновникам та особам, підозрюваних у причетності до фальсифікації виборів, а також зникненню відомих громадських та політичних діячів".

Під листом підписалися письменник Уладзімер Арлов, один з лідерів переслідуваної громадської організації "Партнерство" Еніра Броницька, правозахисники Алесь Беляцкий та Валентин Степанович.

Також свої підписи під документом поставили музикант гурту "Нейро Дюбель" Александр Кулинкович та музикант гурту "Чырвоным-па-Беламу" Амбасадар Кроу, кінорежисер Юрій Хащеватський, профспілковий лідер Аляксандр Бухвостов, лідери ОГП Анатолій Павлов та Людмила Грязнова.

З аналогічною вимогою у травні 2006 року до президента України публічно звертались представники української інтелігенції, звернення яких залишилось без відповіді.

Як відомо, у четвер президент Білорусії Олександр Лукашенко, виступаючи у Мінську перед українськими журналістами, висловив сподівання на те, що керівництво України буде утримуватися від оцінок політичної ситуації в Білорусії.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори