пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.11.2006
Права жінок
джерело: www.helsinki.org.ua

Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства»

   

З 25 листопада по 10 грудня Україна приєднається до міжнародної акції «16 днів проти насильства», акцент в якій цього року робиться на протистоянні насильству в сім’ї.
Акція традиційно розпочинається в Міжнародний день боротьби з насиллям щодо жінок, який відзначається 25 листопада, і триває до Міжнародного дня прав людини – до 10 грудня. В усьому світі ця акція відзначається з 1991 року, а наша країна приєдналася до неї з 2001 року.
Завдання акції – привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї; активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні; сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.
«Символічно, що дана акція фактично співпала з парламентськими слуханнями «Сучасний стан та актуальні завдання у сфері попередження ґендерного насильства», - підкреслила Директор департаменту сімейної та ґендерної політики Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Ельза Лещенко на прес-конференції в Києві 24 листопада. Вона повідомила, що в Україні ця акція буде проводитися у відповідності до наказу Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка у кожному регіоні, а здійснювати її будуть співробітники Мінсім’їмолодьспорту у співпраці з представниками громадських жіночих і молодіжних – організацій.
«На відміну від попередніх років, зараз значно розширено список форм заходів, що відбуватимуться в рамках акції: це будуть не лише навчальні семінари, «круглі столи» і виставки, але й театральні вистави, спеціальні уроки в школах і навіть тематичні рок-концерти», - підкреслила Ельза Лещенко.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль