пошук  
версія для друку
27.11.2006
джерело: www.zik.com.ua

Останки 150 жертв політрепресій перепоховали на Личакові

   

25 листопада у День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій біля меморіалу Жертвам комуністичних репресій, що на площі Шашкевича у Львові, зібралося кілька тисяч осіб для того, аби взяти участь у молебні та церемонії перепоховання останків жертв політичних репресій.

Священики різних конфесій відправили заупокійні служби біля трьох трун із останками жертв репресій комуністичного режиму, а присутні на церемонії мешканці Львова запалили свічки, котрі залишили перед меморіалом. Після цієї відправи учасники акції сформували величезну колону, котра пройшла через центр Львова аж до Личаківського кладовища. На чолі колони солдати несли хрест та три пронумеровані труни із останками жертв голодоморів та політичних репресій.

Із міських та обласних чиновників участь у згаданій вище церемонії взяли голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, заступник голови ЛОДА Ярослав Пітко, заступник міського голови Львова Василь Косів, народний депутат України та колишній міський голова Львова Василь Куйбіда, депутати Львівської міської та обласної ради.

Як зазначив у своїй промові Мирослав Сеник, над злочинами комунізму повинен бути проведений судовий процес на кшталт Нюрнберзького. Василь Куйбіда повідомив, що практично у всіх країнах Європи на державному рівні голодомор визнаний геноцидом, і лише в Україні парламент досі не може ухвалити відповідний закон. Андрій Садовий висловив сподівання, що уже найближчим часом на місці тюрми Лонського буде створено музей жертв політичних репресій. Олег Тягнибок заявив, що не тільки голодомор 1932-33 років слід вважати геноцидом українського народу, а й усі інші голодомори та політичні репресії проти українців.

Після промов домовини з останками жертв голодомору поховали у братські могили.

27-11-2006

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори