пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.12.2006
Права дітей

В Україні працює півмільйона дітей

   

В Україні працює більше 456 тис. дітей, в основному - у нелегальному секторі економіки. Це, у першу чергу, жебрацтво, а також порнографія і сексуальна експлуатація.

Про це повідомив голова Федерації роботодавців України Володимир Грищенко під час міжнародного семінару "Організація роботодавців прикладає зусилля для протидії торгівлі людьми і викорінювання найгірших форм дитячої праці".

"Ми повинні констатувати, що в Україні це є, і, як правило, це діти від 9 до 13-14 років. Це жахливо", - підкреслив він.

Крім того, дитячу працю використовують у вугільних регіонах на так званих нелегальних шахтах. За його словами, діти працюють і в сільському господарстві, але при цьому він підкреслив, що в цьому питанні є дві сторони, тому що в українській традиції в селі діти були задіяні у веденні господарства.

Тому, зазначив Грищенко, потрібно визначити грань, коли мова йде про трудове виховання дітей, а коли - про експлуатацію дітей. За його словами, якщо праця на сільгоспроботах позначається на якості знань, одержуваних у школі, то "це лихо".

Грищенко повідомив, що для роботодавців дитяча праця вигідна в першу чергу тим, що дітям платять менше ніж дорослим. Наприклад, жебрацтво дає в середньому 178 грн на місяць, в інших секторах праці дитячий заробіток складає близько 333 грн на місяць. До того ж діти не готові протистояти незаконному великому навантаженню. Крім того, як зазначив Грищенко, на сьогодні, на жаль, є попит на порнографічну продукцію, у якій знімаються діти.

За його словами, один з методів запобігання експлуатації дитячої праці - визнання проблеми. "Головне - потрібно заявити, що така проблема є. Це дуже важливо". Також, на думку голови Федерації роботодавців, важливим є і суспільна думка. Він підкреслив, що легалізація дитячої праці ні в якому випадку не є можливою.

www.korrespondent.net  за матеріалами ЛIГАБiзнесIнформ


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль