пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.12.2006 | Юрій Чумак, ХПГ
Хроніка

Будування інститутів демократії - приклади з Чеської республіки

   

Протягом тижня, з 27 листопада до 2 грудня включно, викладачі університету ім. Т.Масарика та фахівці Центру з вивчення демократії і культури читали лекції про позитивний і негативний досвід переходу до демократії в Чеській Республіці. Семінар передбачав обговорення на лише політичних аспектів, але й демократичних процесів у судовій системі, суспільстві, ЗМІ, армії, правоохоронних органах. Лекції були розраховані на досить широкий спектр слухачів: студентів, викладачів вузів, соціологів, політологів, представників органів місцевого самоврядування і неурядових організацій, депутатів, юристів, які представляли не лише Харків, а й Дніпропетровськ, Донецьк, Суми, Полтаву. Наприкінці кожної лекції викладачі влаштовували зворотній зв’язок з аудиторією, відповідаючи на всі запитання слухачів.

У відкритті семінару взяв участь заступник міського голови – директор Департаменту з гуманітарних питань Харківського міськвиконкому Вадим Ландсман. Він зазначив, що семінар приречений на успіх та заявив: «Чехія та Україна більше за демократію боролися, ніж в умовах демократії жили. Відтепер, здобувши демократію, необхідно будувати комфортабельне життя в наших країнах».

Гості висловили подяку Харківської мерії за організацію цього семінару. Чеська сторона висловила надію на взаємообмін досвідом. Ще одна мета цього проекту – надання допомоги українським студентам, які хочуть навчатися в Чеській Республіці.

Найактивніші учасники семінару по його закінченні одержали сертифікат, який є посвідченням про закінчення курсу в рамках програми освіти дорослих з акредитацією Міністерства освіти, молоді та фізичної культури Чеської Республіки. Також всі учасники отримали книгу «Перехід до демократії: чеський досвід», авторами якої є викладачі вищезазначеного лекційного курсу.

Наступного року аналогічний семінар планується провести у Львові.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль