пошук  
версія для друку
06.12.2006
джерело: www.bbc.co.uk

Польща засуджує режим за Голодомор

   

Польський парламент прийняв ухвалу у якій вшанував жертви Голодомору в Україні.

Під час чергових роковин геноциду цього року в польських ЗМІ вперше настільки широкомаcштабно журналісти та експерти висвітлювали трагедію українського народу тридцятих років.

Парламент Польщі ще раніше визнав Голодомор геноцидом українського народу, як це зробили також парламенти Аргентини, Австралії, Естонії, Канади, США, Італії, Угорщини, Литви та Грузії.

У документі польського парламенту написано: ,,Польський парламент об’єднаний у болю з ріднею жертв Великого Голоду в Україні, який в роках 1932-33 спричинив смерть мільйонів мешканців українських сіл, засуджує тоталітарний режим відповідальний за геноцид’’.

Водночас польські депутати ,,висловлюючи найглибше співчуття громадянам України’’ хочуть проявити надію, ,,що пам’ять про жертви цього злочину стане пересторогою перед всіма формами тоталітаризму, який залишив болісний слід у Європі ХХ століття, зокрема в історії поляків та українців’’ – кінець цитати.

Коли польські депутати одноголосно підтримали проект ухвали, в залі засідань був присутній голова Верховної Ради Олександр Мороз.

Польські історики наголошують, що комуністичний тоталітаризм десятиліттям забороняв українським історикам вести дослідження про Великий Голод в Україні.

Польські історики не сумніваються що ці факти людство, втім Росія яка несе за голод історичну відповідальність, повинна визнати злочином супроти людства.

Поляки особливо розуміють історичний біль українців, оскільки Москва також не хоче визнати геноцидом замордованих НКВД у Катині у 1940 році польських офіцерів.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори