пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
07.12.2006 | Георгій Кобзар

Аналогічне – не однакове

   

Нагадаємо, що 3-го липня журналіст «Прав людини» Юрій Чумак звернувся до Чугуївського міського суду з адміністративним позовом до Президента України про визнання дії (відмови у наданні інформації) протиправною. Документ, що оскаржується – це лист Секретаріату Президента від 01.06.06, в якому журналісту фактично відмовлено у наданні інформації, що запитувалась в інформаційному запиті від 05.05.05 – назви та вихідні дані (номер і дату) виданих Президентом указів, що мали обмежувальний гриф («Опублікуванню не підлягає» або «Не для друку»).

«Права людини» про це вже писали. Див.:

http://www.khpg.org/index.php?id=1157535545&w

http://www.khpg.org/index.php?id=1162393048&w

Чугуївський суд підставою до закриття провадження у справі використав п. 4 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, вирішивши, що вже «є така постанова суду, що набрала законної сили з того самого спору і між тими самими сторонами». Фактично, суд вирішив, що позовні вимоги стосуються справи, яку суд вже розглядав, бо відносяться до питань, пов’язаних з тим же інформаційним запитом від 05.05.05. Суд вважав, що вимоги визнати протиправною бездіяльність, що виявилася у ненаданні інформації, та оскарження неправомірної відмови у наданні інформації – це одне й те саме. Тобто, для Чугуївського суду обидва позови здалися однаковими.

Під час сьогоднішнього судового засідання, хід якого, до речі, за ініціативою суду, у відповідності до КАСУ, фіксувався технічними засобами, Юрій Чумак привернув увагу суду на той факт, що, у тексті оскаржуваної ухвали Чугуївського суду встановлено, «що за аналогічним позовом Чугуївським міським судом Харківської області 5 червня 2006 року винесено постанову про часткове задоволення вимог Чумака Ю.В. до Президента України Ющенка В.А.» Навіть за лінгвістичним змістом «аналогія» – це подібність, схожість, близькість, втім, аж ніяк не тотожність. Тому посилання на «той самий спір» є необґрунтованим і незаконним.  

Сьогодні судова колегія Апеляційного суду Харківської області під головуванням судді Борової скасувала ухвалу Чугуївського міського суду від 31 жовтня 2006 р. про закриття провадження у справі та направила справу до суду першої інстанції для продовження розгляду справи іншим складом суддів.

Текст ухвали буде опубліковано на сайті «ПЛ» найближчим часом.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль