пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
15.12.2006
Свобода мирних зібрань

Міністерство юстиції спростило порядок реєстрації громадських об’єднань

   

Міністерство юстиції спростило порядок легалізації в органах юстиції об’єднань громадян та інших громадських формувань. Це закріплено наказом Міністерства юстиції «Про затвердження порядку підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об’єднань громадян та інших громадських формувань», який набуде чинності з 17 грудня 2006 року.

За словами Міністра юстиції Олександра Лавриновича, новий порядок закріплює єдині правила для підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об’єднань громадян та інших громадських формувань, а також щодо скасування запису про їх реєстрацію. Крім того, новий порядок покликаний уніфікувати підходи Міністерства юстиції та його територіальних органів з питань легалізації об’єднань громадян.

Олександр Лавринович відзначив, що на сьогодні, відповідно до чинного законодавства, в органах юстиції реєструються до десятка різновидів об’єднань громадян (профспілки, міжнародні громадські організації, благодійні організації, творчі спілки тощо), низка різновидів громадських формувань (торгово-промислові палати, постійно діючі третейські суди, організації роботодавців, асоціації кредитних спілок тощо), а також політичні партії та їх структурні утворення.

Відтепер рішення про реєстрацію всіх без винятку об’єднань громадян або про відмову у реєстрації, а також про реєстрацію змін до статутних документів оформлятимуться наказами Міністерства юстиції та підписуватимуться Міністром юстиції.

Станом на листопад 2006 року Міністерством юстиції України зареєстровано 1791 Всеукраїнську громадську організацію. З них: професійних спілок та їх об’єднань - 114; об’єднань організацій роботодавців - 9; національних та дружніх зв’язків - 137; молодіжних організацій – 153; дитячих організацій – 13; жіночих організацій - 45; об’єднань ветеранів та інвалідів – 77; професійної спрямованості – 412; об’єднань охорони природи – 56; об’єднань охорони пам’ятників історії та культури – 3; оздоровчих та фізкультурно-спортивних об’єднань – 332; по захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС – 36; науково-технічних товариств, творчих об’єднань – 153; освітніх, культурно-виховних об’єднань – 168.

Крім того, станом на 14 грудня 2006 року Міністерством юстиції зареєстровано 134 політичні партії.

До набуття чинності наказу, громадські організації та інші громадські формування легалізуються відповідно до «Положення про порядок підготовки правових висновків на статутні документи політичних партій, об’єднань громадян та інших громадських формувань» від 5 вересня 2001 року.

Наказ від 07.12.2006 N 92/5 "Про затвердження Порядку підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об’єднань громадян та інших громадських формувань"

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: [email protected]


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль