пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
18.12.2006
Свобода мирних зібрань
джерело: www2.dw-world.de

Правозахисники критикують систему реєстрації громадських організацій в Україні

   

Українська Гельсінська спілка з прав людини вказує на подальшу невідповідність міжнародним стандартам системи реєстрації громадських організацій в Україні. Нагадаємо, що в четвер прес-служба міністерства юстиції повідомила про спрощення порядку легалізації неурядових об’єднань. Розповідає - Олександр Савицький:

Новий порядок закріплює єдині правила для підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об’єднань громадян – так прокоментував рішення Мін‘юсту його глава Олександр Лаврінович.

Однак, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський вважає, що ці зміни процедури означають лише узагальнення практики реєстрації в межах України, що не усуває існуючих перешкод реєстрації громадських організацій: „Це є подвійна реєстрація міністерством юстиції, а потім державними реєстраторами, і надмірний перелік документів, і втручання в статут, строки реєстрації, вартість цієї реєстрації – це все ті речі, які не відповідають міжнародним стандартам”.

Незважаючи на це, громадянська активність в державі невпинно зростає. В листопаді цього року Мінюст зареєстрував майже тисячу вісімсот всеукраїнських громадських організацій.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль