пошук  
версія для друку
23.12.2006
джерело: www.korrespondent.net

“При побоїщі в Харкові міліція нічого не робила”

   

Парламентські фракції блоку Наша Україна і блоку Юлії Тимошенко звернулися до Генеральної прокуратури з вимогою дати правову оцінку бездіяльності міліції під час побиття людей у Харкові.

Про це, виступаючи у Верховній Раді від імені двох фракцій, заявила народний депутат України Ліля Григорович.

Парламентарі також вимагають від правоохоронних органів негайно розслідувати цей інцидент і закликають парламент створити тимчасову слідчу комісію з цього питання.

За словами Григорович, 16 грудня під час проведення мирного мітингу на харків’ян напали. "Група молодих людей спортивної статури, які прибули на автобусах, на чолі з мером міста Добкіним, організувала побиття 30 людей", - сказала депутат.

За її словами, п’ятеро побитих перебувають в лікарні.

Також під час засідання було продемонстровано кадри відеозапису зі сценами побоїща.

У свою чергу, депутат від Партії регіонів Дмитро Святаш виступив із твердженням, що це провокація. "Зараз ми побачили змонтований матеріал, це була провокація з боку людей, які потрапили на мирну демонстрацію", - сказав Святаш, додавши, що вимагає зробити експертизу наданого відеозапису.

Дмитро Святаш від імені Партії регіонів висловив своє обурення інцидентом, що відбувся, і надію на те, що усі винні будуть покарані. Крім того, він підкреслив, що ні Партія регіонів, ні мер Харкова не мають ніякого відношення до цієї організації.

За словами Святаша, на відеозаписі можна побачити, що Добкін намагався зупинити побиття і закликав усіх розійтися.

Раніше громадська організація Міський дозор звинуватила мера Харкова Михайла Добкіна в провокації безладь у місті.

Лідер Міського дозору Владислав Протас заявив, що 16 грудня в Харкові біля будинку по вулиці Клочковській, 197 відбулося силове захоплення ділянки, на якій торговельна група Target планує побудувати торгово-розважальний центр.

Владислав Протас зазначив, що на місці інциденту були присутні місцеві жителі, активісти Харківської молодіжної організації Партії регіонів, Партії зелених, представники правоохоронних органів, депутати облради, а також мер Харкова Добкін.

Він додав, що після проведеного на місці мітингу з’явилися крани, що зруйнували паркан, і що демонстранти увірвалися на територію ділянки, на якій планує будівництво Target.

За словами лідера Міського дозору, активісти побили 20 охоронців і 10 випадкових перехожих і місцевих жителів. Міліція, за словами Протаса, нічого не робила у відповідь. Він повторив, що звинувачує Добкіна в провокації цих дій.

А ще 31 травня Харківська міськрада скасувала і призупинила дію кількох прийнятих міськрадою попереднього скликання рішень про надання земділянок підприємцям під забудову і розміщення малих архітектурних форм.

За матеріалами Українські новини

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори