пошук  
версія для друку
23.12.2006
джерело: www.imi.org.ua

Правозахисні організації закликають звільнити з тюрми журналістів та політичних в’язнів, що перебувають у туркменських тюрмах

   

Після того, як за неясних обставин у камері померла Огульсапар Мурадова, (58 років) журналістка туркменської служби новин радіо «Свобода», , нічого не відомо про долю її колег, котрих судили разом з нею 25 серпня, Аннакурбана Аманкличева (35 років), та Сапардурді Хаджієва (47 років) та визнали винними у незаконному володіння зброєю (стаття 287(2)). ІМІ повідомляв, що Кримінальний суд Ашгабаду (Туркменістан) засудив до 6 та 7 років ув’язнення. Процес тривав всього декілька хвилин, і був закритий і відбувався у Асатликському районому суді, інстанції, де за звичай судять дисидентів. (До речі, «асатлик» у перекладі з туркменської – свобода). Також ІМІ повідомляв, як влада повідомила про смерть журналістки родині. Представники силових структур Туркменістану прибули у четвер до дітей і рідних Мурадової і залишили номер телефону, за яким ті мали зателефонувати і дізнатися про її долю. Це виявився номер телефону місцевого моргу, де працівники спочатку не хотіли показати тіло Мурадової, а лише вимагали у рідних підписати документи, які засвідчують її смерть. Родина відмовлялася підписуватися, вимагаючи показати тіло. Працівники моргу у відповідь погрожували родині загиблої. Пізніше тіло Огульсапар Мурадової видали родині. На тілі ознаки насильства – рублена рана на чолі і синяки на шиї. Обставини смерті поки що не відомі.
4 тисячі політичних в’язнів утримується у тюрмах Туркменістану, за даними Хельсінкого правозахисного фонду у Туркменістані.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль