пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.01.2007
Політика і права людини
джерело: www.bbc.co.uk

ПАРЄ занепокоєна виборами омбудсмена в Україні

   

Новим приводом для протистояння в українському політикумі стало наступне обрання Верховною Радою Уповноваженого з прав людини.

Антикризова коаліція наполягає на кандидатурі колишнього омбудсмена, нині члена фракції Партії регіонів Ніни Карпачової. Опозиція називає це порушенням Закону про уповноваженого і європейських стандартів.

Напередодні ПАРЄ закликала Верховну Раду України обрати політично незаангажованого омбудсмена, який би не належав до жодної з політичних партій.

Співдоповідачі ПАРЄ у листі українському спікерові Олександру Морозу висловили жаль, що Ніна Карпачова, яку висувають знову на посаду Уповноваженої, свого часу, як омбудсмен, всупереч присязі діяти незалежно, взяла участь в активній партійній діяльності, а пізніше порушила закон шляхом поєднання двох мандатів – депутата і омбудсмена.

Представники ПАРЄ нагадують, що Уповноважений з прав людини в європейських країнах розглядається як арбітр з високою моральною репутацією, політично незалежна людина, яка може підтримувати свою незалежність, як у відносинах з владою, так різними політичними силами, і якій забороняється брати участь у будь-якій політичній діяльності.

Між тим представник фракції Партії регіонів Дмитро Святаш в інтерв’ю Бі-Бі-Сі підтвердив, що антикризова коаліція буде підтримувати саме кандидатуру члена фракції регіонів Ніни Карпачової.

А щодо заборони займатися партійною роботою, то регіонал сказав, що коли в країні є пропорційна система виборів і кандидати висуваються політичними партіями, то не може, мовляв, бути партійно незаангажованого претендента.

Кандидат на посаду омбудсмена від опозиції, голова Української гельсінської спілки Євген Захаров сказав, що Ніна Карпачова захищатиме інтереси лише своїх однопартійців, і що він не вірить у те, що під час голосування у Верховній Раді за Уповноваженого більшість депутатів керуватиметься інтересами країни і проголосують за незаангажованого кандидата.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль