пошук  
версія для друку
15.01.2007 | Ольга Гончарова

Добкін заборонив Українській автокефальній православній церкві освячувати воду на Водохрещення (доповнено)

   

12 січня виконком Харківської міської ради відхилив заявку Харківсько-Полтавської єпархії Української автокефальної православної церкви про освячення священнослужителями УАПЦ води 19 січня (Водохрещення Господнє) у Саржиному Яру. Офіційним поясненням для відмови стало те, що біля цього джерела з 10.00 до 18.00 будуть служити священики Української православної церкви Московського патріархату.

Це вперше у Харкові з 1992 року представникам православної Церкви заборонено освячувати воду в міських джерелах на свято Богоявлення. Звісно ж, це не для всіх православних, а тільки про тих, хто не сподобається нинішньої міської влади. Зрозуміло, що під час виборів, ця церква підтримувала «помаранчевих». А нинішня влада добре знає де свої, де чужі. Поки що українцям дозволяють жити у Харкові, але от святити воду – це зась.

У консисторії Харківсько-Полтавської єпархії такі дії міських влада  розцінюють як обмеження релігійних прав віруючих УАПЦ. «Традиція служіння Йорданського освячення води у Саржиному Яру була заснована УАПЦ 19 січня 1992 року. З тих пор сотні віруючих цієї конфесії збиралися біля джерела в день Богоявлення. УПЦ Московського патріархату вже з 1993 року намагалася перехопити ініціативу. Їй удалося домогтися того, що міські влада встановили почергове богослужіння: ранком біля одного джерела правил представник Московського патріархату, а в 15.00 неподалік, біля іншого з декількох джерел – УАПЦ. Але ніхто з місцевих чиновників не ставив під сумнів необхідність задоволення елементарних релігійних прав, гарантованих Конституцією», – розповів передісторію нинішньої конфліктної ситуації архієпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко).

«І лише із приходом до влади в Харкові клану Добкіна-Кернеса, що любить демонструвати особливі відносини з місцевими священнослужителями Московського патріархату, ігноруючи всі інші релігійні громади, стала можливої відверта дискримінація УАПЦ», – констатував владика Ігор.

Архієрей уважає, що офіційна мотивація відмови міськвиконкому не витримує критики. «Зі знущальною чиновницькою винахідливістю міськвиконком відмовив УАПЦ на тій підставі, що богослужіння Московського патріархату будуть відбуватися з ранку... до 18.00. Але відомо, що сам чин Йорданського освячення води навіть найбільш повільний священик не зможе відправляти більше години. А крім того, із заходом сонця (тобто десь після 16.00) по церковному вирахуванню часу наступає вже наступний богослужбовий день, а 20 січня в православній Церкві велике освячення води не правиться», – заявив керуючий Харківсько-Полтавською єпархією.

Як повідомила консисторія УАПЦ, у середу, 17 січня, архієпископ Ігор (Ісіченко) проведе прес-конференцію, на якій виступить із офіційною заявою щодо рішення міськвиконкому, що дискримінує права віруючих.

13.01.2007

Від редакції "ПЛ":  За повідомленям консісторії УАПЦ обговорення цієї новини в ЗМІ спричинило позитивне вирішення проблеми – постанова міськвиконкому скасована. Михайло Добкін зателефонував персонально Архієпископу Ігору, повідомив про скасування постанови і вибачився за недогляд своєї команди.

Архієпископ Харківський і Полтавський Ігор наголошує, що у рішенні даної проблеми йшлося не про партійні чвари і не про з’ясування стосунків між різними політичними таборами, тут йшлося по дотримання конституційних прав вірних Автокефальної Церкви.

19 січня пан Ігор запрошує вірних Харків’ян долучитися до святкування Водохрещі

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори