пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
17.01.2007 | Юрій Чумак
Хроніка

Правозахисники навчались у Школі правозахисту

   

11 - 14 січня у Харкові пройшла VII школа з прав людини для активістів українських правозахисних неурядових організацій.

Організатором Школи, яка стала вже традиційною, виступила Харківська правозахисна група. В результаті конкурсного відбору до участі у заходах Школи було запрошено 40 представників громадського сектору з усієї України, до яких долучилося декілька харків’ян – членів місцевих НУО, що опікуються проблемами захисту прав людини.

Тематика Школи була насиченою та різноманітною. Розглядалися проблематика української Конституції в сучасному контексті, питання відкритості інформації, застосування міжнародних механізмів захисту прав людини, проведення правозахисних акцій і кампаній, були надані консультації щодо підготовки проектів. Лекції змінювалися тренінгами та обговореннями у секціях, навчання основам правозахисту – обміном досвідом щодо фандрейзингу.

Перед слухачами школи виступили кваліфіковані спеціалісти та справжні аси у своїх галузях діяльності – співголова Харківської правозахисної групи, офіційний кандидат на посаду Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Євген Захаров, завідуюча громадською приймальнею ХПГ Людмила Клочко, викладач Національної юридичної академії України, конституційний експерт ХПГ Всеволод Речицький, адвокат ХПГ Аркадій Бущенко, менеджер з проектів ХПГ Андрій Станіславський та інші.

Цікавою була й культурна програма. Учасники Школи мали унікальну можливість відвідати харківський культовий арт-клуб «Остання барикада» та прослухати чудовий джазовий концерт відомої групи «Anno Domini».

Своїми враженнями від VII школи з прав людини поділилася з журналістом «Прав людини» член Ліги студентів Асоціації правників України з м. Ірпеня Анна Чернікова:

- Все, що я тут побачила та почула, було дуже цікавим та корисним. Найбільше сподобались виступи Євгена Захарова та просто захоплюючі лекції Всеволода Речицького, а також активні, тренінгові форми роботи. Обов’язково намагатимусь використати отриманні знання у своїй подальшій громадській діяльності як у Київській області, так і на батьківщині – у Севастополі. А слова «Харків» і «ХПГ» назавжди залишаться у моїй добрій пам’яті.

Власне, для того й була організована Школа: щоб її учасники набули нових знань та навичок правозахисної діяльності, поділилися своїм досвідом, знайшли нових друзів та встановили корисні партнерські стосунки між організаціями.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль