пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
23.01.2007
Політика і права людини
джерело: www.maidan.org.ua

Подано позов до Олександра Мороза

   

19 січня в Печерський суд надійшов адміністративний позов на неправомірні дії посадової особи суб’єкта владних повноважень. У якості такого в позові зазначено голову Верховної Ради України Олександра Мороза.
Позивач житель міста Северодонецка Олексій Свєтіков вважає, що Олександр Мороз своїми неправомірними діями позбавив його конституційного права звертатися за захистом до Уповноваженого з прав людини.
У позові вказується, що у відповідності до статті 6 Закону "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" голосування по кандидатурі омбудсмана повинне проводитися не раніше, ніж за 10, і не пізніше, ніж за 20 днів після закінчення строку висування кандидатів на цю посаду. Оскільки строк висування кандидатур закінчився 28 грудня (і на посаду було висунуто дві кандидатури), то депутати мали обрати українського омбудсмана в період з 8 по 18 січня. Верховною Радою була визначена дата голосування, яка відповідала закону - 11 січня. Однак 9 січня Олександр Мороз голосування скасував. Причому, як повідомлялося в ЗМІ, зробив це одноосібно. Чим одноосібно порушив і норму, передбачену статтею 6 Закону.
Заявник вважає, що законодавством України посада виконуючого обов’язки Уповноваженого з прав людини не передбачена, а тому, на його думку, Уповноваженого в Україні сьогодні де-юре немає. Що означає, що порушене право позивача на звернення до омбудсмана, передбачене статтею 55 Конституції України.
Інформації про призначення справи до розгляду поки що немає.

Luhansk Regional Branch of the Committee of Voters of Ukraine

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль