пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
29.01.2007 | Євген Захаров

Озвіріння триває. Хто наступний?

   

26 січня Майдан-Інформ вже повідомляв про звіряче побиття засуджених, які утримуються в колонії №31 в Ізяславі Хмельницької області, спецназівцями в масках. Побитих вивезли невідомо куди.
26 січня Майдан-Інформ вже повідомляв про звіряче побиття засуджених, які утримуються в колонії №31 в Ізяславі Хмельницької області, спецназівцями в масках. Нагадаємо, що 13 січня левова більшість засуджених (більше 1000 з 1200) не вийшли на сніданок до харчоблоку, протестуючи проти жорстокого поводження. Їхні вимоги – заміна начальника установи, першого заступника і заступника по режиму, перевірка санепідстанцією якості води і продуктів, покращення харчування і медичного обслуговування. За повідомленнями батьків засуджених, засуджені стають інвалідами внаслідок хвороб. Так, одному хлопцю під час праці в око потрапила стружка. Почалося запалення, яке перейшло на друге око, і він втратив зір. Стверджують, що ніякої допомоги йому не надавали. Другий засуджений відморозив ноги, і це кінчилося ампутацією обох ніг внаслідок ненадання медичної допомоги. Перевірити ці свідчення важко, оскільки цих інвалідів щойно перевели до інших установ.
Комісія на чолі з першим заступником начальнику Державного департаменту з питань виконання покарань генералом Ільтяєм зустрілася з засудженими з усіх 8 загонів, перевірила якість продуктів (виявилося, що продукти в ларьку, які купували засуджені, мали прострочений термін придатності), обіцяла, що приїде санепідстанція, обіцяла зміни керівництва. Вже 14 січня ввечері засуджені припинили голодування.
І ось яку реакцію вони отримали! Спецназ в масках влаштував справжнє побиття. Зараз його з колонії вже вивели. А найбільш покалічених – вибиті зуби, переламані кістки, ребра тощо – вивезли невідомо куди. За різними свідченнями, вивезли від 35 до 60 засуджених. І тепер батьки засуджених не знають, де їх покалічені діти.
Отака жорстка відповідь на мирну ненасильницьку акцію протесту. А Департамент скаже, що все законно! Це вже чули багато разів: спецназ був введений для проведення профілактичних заходів у зв’язку з порушеннями режиму утримання, порушників перевели до інших установ.
Перевірити інформацію неможливо: система залишається закритою.
Харківська правозахисна група направила до Генеральної прокуратури України лист з вимогою провести своє розслідування в колонії.
Просимо всіх, хто має можливість звертатися до ГПУ й Департамент виконання покарань з відповідними запитами.
29 січня 2007

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль