пошук  
версія для друку
01.02.2007
джерело: www.civicua.org

Моніторинг дотримання прав людини і сприяння їх захисту в Одеській області - 2006

   

31 січня в Одесі відбулася прес-конференція Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» щодо презентації результатів проекту «Моніторинг дотримання прав людини і сприяння їх захисту в Одеській області –2006».

Даний проект не є випадковим, оскільки правозахист є одним з основних напрямів діяльності нашої організації. У 2005 році нами вже був успішно виконаний аналогічний проект.

Проект стартував в липні 2006 року. У завдання проекту входило проведення моніторингу дотримання прав людини в Одеській області, здійснення інформування громадськості про згадані права і стан їх дотримання, сприяння захисту цих прав в Одеській області.

Моніторинг дотримання прав людини здійснювався шляхом збору і аналізу інформації щодо фактів порушення конституційних прав і свобод населення регіону, подачі інформаційних запитів до органів влади, на основі даних громадської приймальні нашої організації, а також аналізу публікацій в ЗМІ.

Для отримання статистичної інформації і визначення основних тенденцій в порушеннях прав людини, а також для дослідження дотримання права на доступ до інформації, юристом проекту було підготовлено і направлено до правоохоронних органів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування і інші офіційні установи Одеської області 55 інформаційних запитів. В цілому було одержано відповіді на 48 з 55 запитів. З них 28 відмов, 10 – інформація надана частково, 10 – повністю надана інформація. Найбільш закритими структурами, як і раніше, є правоохоронні органи, органи прокуратури і судові органи.

6 грудня в рамках проекту в Одесі відбувся круглий стіл «Дотримання прав людини на регіональному рівні», організований Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

У круглому столі взяли участь представники правозахисних організацій Луганської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей, управління житлово-комунального господарства і охорони здоров’я Одеської міської ради, а також Головного управління праці і соціальної політики Одеської обласної державної адміністрації, працівники ЗМІ. Для участі у круглому столі запрошувалися представники прокуратури р. Одеси, Одеського обласного і міського управління МВС, Управління охорони здоров’я і медицини катастроф Одеської обласної державної адміністрації, проте, вони з невідомих причин захід проігнорували.

В рамках круглого столу була представлена інформація про стан дотримання прав людини у вказаних регіонах. Крім того, учасники обговорили шляхи і механізми поліпшення ситуації. На розгляд були внесені пропозиції заснувати в регіоні посаду обласного омбудсмена (уповноваженого з прав людини) шляхом проведення відповідного рішення через обласну раду; сформувати раду и/или об’єднання громадських організацій для координації їх зусиль по захисту прав людини.

В рамках проекту працювала громадська приймальня по збору інформації про порушення прав людини і наданню безкоштовних юридичних консультацій потерпілим від порушення вказаних прав.

За період реалізації проекту по захисту прав людини, з липня 2006 р. по січень 2007 р. в громадську приймальню з прав людини Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» звернулося близько 400 чоловік, документально зафіксовано понад 80 випадки порушення прав людини.

Вказана статистика звернувшихся по допомогу в громадську приймальню з прав людини громадян, в порівнянні з аналогічним проектом, що реалізувався в червні 2005 – січні 2006 рр., показує, що кількість зверненнь зросла практично в два рази.

Значно розширився і географічний діапазон заявників – більше третини звернувшихся проживають в Одеській області.

Також в рамках проекту в Одеській області був здійснений аналіз практики застосування для захисту прав людини Кодексу адміністративного судочинства України.

За наслідками проекту складений і оприлюднений аналітичний звіт про стан дотримання прав людини в Одеській області в 2006.

Оскільки даний проект нашої організації є складовою частиною масштабнішого проекту «Права людини 2006», то вищезазначений аналітичний звіт увійде до складу всеукраїнського звіту Харківської правозахисної групи про стан дотримання прав людини в Україні в 2006 році, який буде широко оприлюднений як в Україні, так і за кордоном.

Проект виконувався за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Прес-служба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України"

Автор Надія Бондаренко

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори