пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
03.02.2007
Права жінок
джерело: www.bbc.co.uk

В Туреччині звільнено повій-українок

   

Міністерство внутрішніх справ України, каже, що завдяки його запитам на адресу турецької поліції вдалося звільнити понад 20 українок, деякі з яких, як вважають, стали жертвами перемитників людьми.

Днями в провінції Анталія місцева поліція затримала 24 молодих українки, віком 20-25 років. Всі вони займалися проституцією. Загалом, згідно офіційної статистики, в Туреччині перебуває щонайменше 5 тисяч молодих українських жінок, втягнутих у легальну та нелегальну секс-індустрію.

Зараз жінок допитують. Начальник відповідного департаменту МВС Михайло Андрієнко каже, що левову частку цих українок знайшли завдяки запитам міністерства, в яких вказувалися адреси та імена розшукуваних.

"Я впевнений, що серед них є жертви торгівлі людьми, тому що, згідно з нашою інформацією, вони дійсно були відправлені, і сутинери отримали за них кошти," - каже Андрієнко.

"Якщо комусь із них потрібна медична чи психологічна допомога, її надасть Міжнародна організація міграції, і вони будуть повернені в Україні. Якщо ж ці жінки не є жертвами торгівлі людьми, їх просто депортують в Україну."

Михайло Андрієнко каже, що приблизно половина жінок іде на такий крок добровільно, решта стають жертвами шахрайства та примусу. Ця країна приваблює емігрантів спрощеним візовим режимом та дешевизною оформлення документів. До того ж, проституція там легалізована.

Окрім Туреччини, випадки торгівлі українцями, серед яких не лише секс-рабство, фіксують в Російській Федерації, Чехії, Польщі, Об’єднаних Арабських Еміратах, інколи Великобританії та інших країнах.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль