пошук  
версія для друку
06.02.2007 | Георгій Кобзар

БЮТ пропонує законодавчо обмежити підвищення тарифів на постачання житлово-комунальних послуг

   

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (щодо встановлення цін/тарифів на водовідведення, централізоване опалення та водопостачання), поданий народними депутатами Ю.Тимошенко, О.Боднар, зареєстровано у Верховній Раді 2 лютого.

Законопроектом (реєстр. №3069) пропонується обмежити розмір можливого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, встановити безпосередню залежність такого підвищення з темпами росту середньої заробітної плати, надати центральному органу виконавчої влади з питань регулювання електроенергетики право формувати державну політику щодо встановлення цін/тарифів на водовідведення, централізоване опалення та водопостачання.

Автори законопроекту аргументують необхідність внесення змін до чинного закону потребою врегулювати організаційно-господарські відносини, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Як повідомляє Інформаційне управління Верховної Ради, законодавці вважають, що на даний момент відсутній ефективний механізм регулювання цін і тарифів у цій сфері. Єдиним застереженням в законі є обов’язкове економічне обґрунтування витрат на виробництво житлово-комунальних послуг. Але не встановлено жодних меж їх підвищення.

За умов відсутності конкуренції на ринку постачання житлово-комунальних послуг, зазначається у пояснювальній записці, постає необхідність законодавчого обмеження необґрунтованого підвищення тарифів.

Автори зазначають, що прийняття проекту закону унеможливить безпідставне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

 

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори