пошук  
версія для друку
07.02.2007 | Юрій Чумак

Найстаріша газета у світі повністю перейшла на Інтернет-формат

   

Як повідомляє «Кореспондент», шведська газета «Post-och Inrikes Tidningar» виходила з 1645 року і була заснована королевою Крістиною. Королева Крістіна використовувала видання для оповіщення всієї держави про свої рішення, для інформування громадян. Перші випуски газети нагадували брошури, їх доставляли кур’єри і вони ж зачитували їх на зборах городян.

Сьогодні Post-och Inrikes Tidningar, назва якої дослівно перекладається як «Пошта і внутрішні новини», публікує урядові і юридичні документи, судові рішення, угоди між компаніями (газета є своєрідним аналогом українського «Урядового кур’єру»). Видання належить Шведській академії, яка відома тим, що вручає Нобелівську премію.

Рішення про повний перехід видання на Інтернет-формат було прийнято в зв’язку з низькими тиражами (близько 1000 екземплярів) – передбачається, що сайт залучить набагато більше відвідувачів.

Ханс Холм, який працював головним редактором Post-och Inrikes Tidningar протягом 20 років, вважає такий крок «культурним нещастям».

А можливо, це тенденція. Бо більшість провідних ЗМІ світу зараз формують і власні Інтернет-сайти, відбувається своєрідна конвергенція медіа на паперових носіях з їх Інтернет-версіями. Незабаром, з поступом електронних технологій, цілком імовірно, що значна кількість друкованих ЗМІ взагалі припинять своє існування. На зміну їм прийдуть Інтернет-газети та журнали. Випадок із шведською «Post-och Inrikes Tidningar» – лише перша «ластівка» цього процесу.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль