пошук  
версія для друку
08.02.2007 | Георгій Кобзар

Російська мова у Харкові – велика, могутня та регіональна

   

Апеляційний суд Харківської області 6 лютого своєю ухвалою залишив без розгляду позовну заяву прокурора Харкова Володимира Суходубова щодо визнання недійсним і скасування рішення Харківської міськради від 6 березня 2006 р. «Про російську мову в м. Харкові».

Про це повідомив офіційний сайт Харківської міськради з посиланням на представника міськради в суді Ярослави Ніколенко.

За її словами, у суд надійшли заяви, спрямовані представником Верховної Ради й першим заступником міністра Кабінету Міністрів, у яких зазначено, що Харківська міськрада «жодним чином не порушила законних прав і інтересів Кабінету Міністрів і Верховної Ради в сфері регулювання питань про мови». У заявах відзначено, що рішення міськради прийняте в межах повноважень, наданих раді законом і способом, передбаченим Конституцією України.

Цікаво, що суд взяв до уваги листи від Верховної Ради та Кабміну і проігнорував позовну заяву прокурора, врахував те, що рішення Харківської міськради, мовляв, не порушило прав уряду та парламенту, та знехтував правами і законними інтересами громадян, яких у Харкові, як за радянських часів, знову намагаються русифікувати.

Визначення Апеляційного суду набуло законної сили з моменту оголошення. А у міській раді зухвало заявили: «Таким образом, решение горсовета является законным и действующим на территории Харькова. Русский язык сохраняет статус регионального в определении Европейской хартии региональных языков и языков меньшинств и применяется наряду с государственным языком  в работе горсовета, его исполнительного органа, в официальных сообщениях и объявлениях».

Отже, переможців виборів не судять?!

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори