пошук  
версія для друку
20.02.2007

Чому державна влада Павлограда планує закрити школи?

   

В місті  Павлограді Дніпропетровської області вольовим рішенням мера міста пана Куклина вирішено закрити п’ять (!) міських шкіл, одна з яких є ромською (48% учнів - роми). До найближчої школи відстань 6 км. Приводимо звернення  батьківського комітету.

Ми, батьківський комітет ЗОШ №13 м. Павлограда Дніпропетровської області хочемо довести до Вашого відома про ситуацію, яка склалася навколо нашої школи. Справа в тому, що рішенням мера міста паном Кукліним порушене питання ( і майже вирішено ним одностайно) про те, що нашу школу слід закрити с 1.09.2007 із-за недоцільності утримання даного учбового закладу. Доводимо до Вашого відома, що в радіусі 5,5 (!) км, а від віддалених місць проживання деяких дітей до 6,5 км. не існує інших учбових закладів, дитсадків, клубів. У школі навчається 88 учнів, третина із них – ромської національності. На початку навчального 2006 - 2007 року нам не дозволили відкрити 1-й клас при наявності дев’яти дітей 6-річного віку, і більшість цих дітей (в основному роми) сидять вдома. Усі дії міського голови і начальника відділу освіти (який зайняв позицію недостойну для вчителя) суперечать статті 2 Протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в якій зазначається: «Нікому не може бути відмовлено у праві на освіту. Держава при виконанні будь-яких функцій, узятих нею на себе в галузі освіти і навчання поважає право батьків забезпечувати таку освіту і навчання відповідно до їхніх релігійних і світоглядних переконань». Право на освіту закріплене статтями 28 та 29 Конвенції про права дитини. Стаття 31 Конвенції про права дитини ООН зазначає, що дитина має право на відпочинок, дозвілля й участь у культурному та творчому житті. Стаття 53 Конституції України та стаття 19 Закону України «Про охорону дитинства» гарантують кожному право на освіту. Відповідно до статті 28 Конвенції ООН про права дитини «…Держави - учасниці вживають заходів для сприяння регулярному відвідуванню шкіл і зниженню кількості учнів, які залишили школу» Хочеться наголосити на тому, що діти ромів, а також діти з малозабезпечених сімей, як повідомили їх батьки, не будуть продовжувати навчання у центральних, віддалених від нашого мікрорайону школах, а сидітимуть вдома.

У випадку, якщо міська влада прийме заплановане рішення про закриття шкіл, ми будемо змушені подавати позов до Європейського суду з прав людини. До даного звернення додаємо карту, з зазначенням місця знаходження нашої школи. Копія даного звернення направлена до Міністерства освіти України

Звернення підписали близько тисячі підписів мешканців цього району, населення якого складає три тисячі осіб.

Звернення надіслала  Гречко Олена Валервївна

Email : [email protected]

Поштовий індекс : 51400

Поштова Адреса : Павлоград, Карла Маркса 98/401

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль