пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200705
21.02.2007 | Олександр Степаненко

Лікарі Чортківської центральної районної поліклініки виграли судову справу проти адміністрації лікарні

   

Як вам відомо, в Україні реалізується т. зв. державна програма переходу до моделі сімейної медицини - чергова безглузда псевдореформаторська містифікація. Декларується, що ключовою фігурою у новій моделі медицини має стати сімейний лікар - лікар загальної практики". Даремно, що більшість з нас у дипломі має саме таку спеціальність - "лікар-лікувальник загальної практики", вже кілька років поспіль усі дільничні терапевти підлягають примусовому шестимісячному "перенавчанню" на сімейних лікарів.

Звісно, реалізація програми не покривається бюджетним фінансуванням. Адміністрації, як правило, відмовляють у сплаті відрядних за піврічне перебування на курсах спеціалізації, за проживання у гуртожитку і т. ін.

Власне з цієї причини семеро лікарів: Т. Квітка, О. Марущак, А. Музика, Є. Притула, І. Степаненко, Н. Цимбала, С. Шуляк звернулися з судовою скаргою на дії адміністрації Чортківської ЦКРЛ.

Минулого року справу було виграно у суді першої інстанції. Вчора , 20 лютого, Тернопільський апеляційний  суд залишив без змін рішення Чортківського районного.

Звісно, працювати після цього не стане легше, але прецедент створено.

Це перший випадок правового захисту трудових прав від 1997 - 1998 років, коли систематичними були багатомісячні затримки зарплатні і у лікарні діяв страйковий комітет.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль