пошук  
версія для друку
26.02.2007
джерело: www.helsinki.org.ua

У Держдепартаменті з питань виконання покарань необхідно провести службове розслідування

   

Урядовий комітет з питань правової політики, оборони, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції рекомендує Кабінету Міністрів провести службове розслідування щодо стану справ у Державному департаменті з питань виконання покарань. Таке рішення ухвалене за підсумками засідання комітету в понеділок 26 лютого.
Як повідомив член комітету, Міністр юстиції Олександр Лавринович, підставою для розслідування стало неефективне управління кримінально-виконавчою системою, що призвело до різкого погіршення правопорядку в установах виконання покарань протягом 2005-2006 років.
Міністр наголосив, що установи кримінально-виконавчої системи знаходяться у кризовому стані, про що засвідчила низка резонансних подій (масові членоушкодження та відмови від вживання їжі), які відбулися минулого року в пенітенціарних закладах Харківської, Львівської, Рівненської та інших областей.
Перевірки слідчих ізоляторів, що здійснювалися Генеральною прокуратурою протягом 2005-2006 років, виявили системні порушення конституційних прав громадян, а також вимог законодавства щодо матеріальних, медичних та санітарно-гігієнічних умов тримання під вартою. Зокрема, зазначалось про переповнення СІЗО, брак постільної білизни, утримання в СІЗО засуджених до довічного позбавлення волі, недотримання вимог закону про боротьбу з туберкульозом тощо.
З 2005 року Генпрокуратура подала більше 5,3 тис. протестів на порушення у пенітенціарній системі, 4720 працівників системи притягнуто до відповідальності, в тому числі 68 – до кримінальної.
Міністр юстиції наголосив, що на наявність численних порушень вказують також правозахисні організації та міжнародні інституції. Зокрема, це відзначено у звіті про дотримання прав людини в Україні Української Гельсінської спілки. Про це говориться у минулорічному висновку Експертної місії ЄС в Україні у сфері справедливості, свободи та безпеки.
Олександр Лавринович наголосив, що це питання має важливе значення для України не лише на державному, але й на міжнародному рівні.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори